... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Leden s knihou

2. února 2014 v 17:07 | Niviat |  Měsíční souhrn
Na spoustě mých oblíbených blogů se objevují články na téma: týden s knihou, měsíční chvástačka a různé měsíční souhrny přečtených knih. Přemýšlela jsem, že bych se do něčeho podobného také zapojila. Na týdenní články nemám čas, takže jsem se rozhodla zvolit jeden za měsíc. Proto se teď pojďme podívat do mého knižního ledna...


S novým elánem jsem vstupovala do dalšího roku a ten se přenesl i do mého čtecího pokroku. Obvykle přečtu v průměru 5 knih za měsíc a není to většinou ani tolik ovlivněno tloušťkou jednotlivých děl. Tentokrát se mi jich povedlo přečíst hned 10:

5. J. K. Rowling (Kennilworthy Whisp) - Famfrpál v průběhu věků (66 str.)
6. Ch. Paolini - Odkaz Dračích jezdců #4: Inheritance (672 str.)
7. C. S. Lewis - Letopisy Narnie #1: Čarodějův synovec (208 str.)
8. R. Hartman - Serafína #1: Příběh draků (352 str.)
9. R. Mead - Sukuba #1: Trápení (320 str.)
10. C. S. Lewis - Letopisy Narnie #2: Lev, čarodějnice a skříň (200 str.)
--- 3129 str. ---

Samozřejmě jsem opět, nečekaně, pozadu s recenzemi. Když se však rozečtu, tak raději pokračuji v prožívání příběhů, než bych o nich natolik přemýšlela. Všechno však doženu a doufám, že brzy.
První měsíc pro mě byl takový pohádkový a to díky Inheritanci a Letopisům Narnie. Také jsem se zúčastnila Knižního srazu v Brně a poznala nové knihomolské duše a zároveň velmi sympatické mladé lidi. Ráda bych o tomto setkání něco sepsala, tak snad si k tomu už brzo sednu. A teď už přímo ke knihám.


Největší překvapení:
Čarodějův synovec


C. S. Lewis - Letopisy Narnie #1: Čarodějův synovec
Vůbec jsem nečekala, že by mě to mohlo tolik bavit. Přece jen jsem už dost odrostlá dětskému věku a rozhodla jsem se přečíst tuto sérii spíše z povinnosti, protože jsem měla pocit, že jsem o něco ochuzená, když ji neznám a přitom jsem milovníkem fantasy a pohádek všeho druhu. Po jejím přečtení jsem si rvala vlasy, že jsem po ní nesáhla mnohem dříve. Díky tomu se chystám vrhnout na další opomíjená díla, jelikož mám neutuchající pocit, že mi něco uniká.


Největší zklamání:
Serafína

R. Hartman - Serafína #1: Příběh draků
Na Serafínu jsem se hodně těšila, kniha to rozhodně není špatná a ke konci se příběh opravdu dobře rozjel. Ale právě kvůli rozjezdu až na konci jí patří, v tomto měsíci, tato nelichotivá příčka. Bohužel jsem se ze začátku nedokázala začíst a svět draků mě nějak neuchvátil, protože jsme se o něm nic nedozvěděli. Tento dojem začala autorka napravovat za polovinou a od té doby jsem toužila po pokračování.


Nejsympatičtější hlavní postava:
Cinder

M. Meyer - Měsíční kroniky #1: Cinder
Cinder si tento titul rozhodně zaslouží, život se s ní absolutně nemazlí a ona je přesto milá, obětavá a neskutečně nesobecká. I když její život je pro ni velmi cenný, ale pro koho ne. Strávila jsem s ní chvíle plné napětí, fandila jsem jí a držela palce. Stala se mi na pár chvil zajímavou přítelkyní.


Hlavní postava "na zabití":
Inheritance

Ch. Paolini - Odkaz Dračích jezdců #4: Inheritance
Eragona jsem neměla ráda už od prvního dílu. Odkaz Dračích jezdců má mnoho sympatičtějších postav. A Eragon v kombinaci se Safirou na mě, v některých částech knihy, byl už moc. Naštěstí v tomto posledním dílu byly i jiné dějové linky, které mě bavily a díky tomu jsem zvládla knihu dočíst a mít z ní dobrý dojem.


Nejtroufalejší autor:
Město z popela

C. Clare - Nástroje smrti #2: Město z popela
Autorka mě už od prvního dílu přivádí k šílenství svými konci. I když je výsledek poněkud průhledný a internet, bohužel, plný spoilerů, tak nestačím nikdy kroutit hlavou a jedno "To snad ne!", stíhá druhé. Neočekávám, že by se to v dalším dílu změnilo a proto si už chystám zase svoje nervy, aby to nakonec neprasklo.


Další souhrn můžete očekávat na konci února a já se jdu zase vrhnout na nějakou knihu, ať je o čem psát a z čeho vybírat.


(Zdroj: Obrázky z http://www.databazeknih.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Storycollector Storycollector | Web | 2. února 2014 v 17:29 | Reagovat

Narnie mě moc neuchvátila, ale jo, jsem ráda, že jsem ji četla. Každopádně, když se ti líbil první díl, tak tě jistě zaujmou i ty další.
Jinak ti ráda doporučím další klasiky žánru a co neznám já, poradí určitě ráda Moira. :-D

Takhle z fleku doporučím Raymonda Feista a jeho Trhlinovou válku, která začíná knihou Mág: Učedník. Je to jedna z nejpropracovanějších fantasy, což se ukáže hlavně pak v pokračováních, kde vidíš, jak co na sebe hezky navazuje.

Mistrem fantasy je i Brandon Sanderson, ale ten se ještě nedá počítat mezi klasiky. Ovšem věřím, že v budoucnu bude citován v kánonech fantasy i pro budoucí generace. Sama jsem ho začala číst díky sérii Mistborn a myslím, že je to dobré vstupní dílo u tohoto autora.

A pak samozřejmě Garth Nix s jeho Sabriel.

2 Niviat Niviat | Web | 2. února 2014 v 17:54 | Reagovat

[1]: Děkuji moc za vyčerpávající komentář a doporučení, určitě se na to podívám. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40