... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

R. Hartman - Serafína #1: Příběh draků

27. února 2014 v 16:59 | Niviat |  Knihy 2014
SerafínaOriginální název: Seraphina
Žánr: Fantasy
Rok vydání: 2013
Počet stran: 352
Vydal: Fragment

Anotace: V zemi zvané Gored žijí již po čtyři desetiletí lidé a draci v míru. Po tajemné smrti lidského prince je však příměří ohroženo. Podaří se Serafíně, která před světem skrývá své životní tajemství, odhalit skutečného vraha?
_________________________________________________________________________
Vstupte do snové zahrady, kde na vás čekají roztodivné příšerky, některé jsou na pohled milé a jiné děsivé... Stejně, jako někdy bývají lidé.Serafína skrývá celý život tajemství, které by nikdy nemělo vyjít najevo. Snaží se žít normálním životem, jež je přímo svázán s její oblíbenou hudbou a být k tomu za všech okolností čestnou, nebýt přítěží a naopak pomáhat všude, kde se dá. Na první pohled by všem přišla jako obyčejná dívka, má však svoje vlastní místo, kam zavítá každý den před spaním a navštěvuje svoje příšerky.

Serafínin svět je opět jedním z knižních, pro které si autorka vymyslela jazyk, historii... Se vším se můžeme seznámit díky slovníčku a přehledu postav, které najdeme hned na konci knihy. Díky němu se snáze zorientujeme a můžeme si v průběhu čtení vše připomenout. První kapitoly nás pak zavedou do tohoto prapodivného světa. Dozvíme se o tajemných dracích, kteří žijí v míru s lidmi díky smlouvě podepsané mezi královnou Lavondou a ardmagarem Comonotem a příběh se začíná pomalu, ale jistě rozvíjet.

Přiznám se, že jsem se do knihy nemohla začíst a první půlka mě k sobě nepřipoutala. S odstupem času nechápu proč, jelikož příběh je velmi dobře vystavěn a věci, které člověk ze začátku nechápal, jsou krásně vysvětleny. Tím se děj krásně propojí a je na něm znát velká propracovanost a spisovatelský um autorky. Druhá polovina pro mě však byla strhující a zvedla u mě hodnocení o několik desítek procent. Nemohla jsem se dočkat každé další stránky, intrik, jejich řešení a hlavně... osudu hlavní hrdinky, která si mě bezesporu získala. Konec mě pak přesvědčil, že musím číst i další díl a dozvědět se, jak se budou dále vyvíjet osudy mých oblíbených hrdinů.

Ve výsledku mám jen dvě malá proti, stále jsem čekala, zda někde nenarazím na nějakou mapu, jako je třeba u Odkazu Dračích jezdců nebo v Pánovi prstenů. Přece jen se jedná o naprosto neznámý svět, který nemůžeme navštívit jinak, než s pomocí fantazie a takto bychom si ho snáze představili. Dále mi tu chyběly detailnější popisy postav, díky tomu však pracovala představivost na plné obrátky a ke konci už jsem měla v hlavě nějaký mlhavý obrázek vzhledu důležitých postav.

Rozhodně nelituji, že si tato kniha hoví u mě v knihovně, byla příjemnou společnicí a přes počáteční oboustaný chlad se podařilo navázat přátelství a příslib toho, že se s příběhem Serafíny jen tak nerozloučím. Možná mě v pokračování i přesvědčí o tom, že jí patří plný počet vloček...


***

R. Hartman se narodila v Kentucky a za svůj život se několikrát stěhovala napříč světem (Chicago, Anglie, Japonsko...). Má vysokoškolský titul z literární komparatistiky*, v současné době žije s rodinou ve Vancouveru a kreslí komiksy.

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)

*Literární komparatistika - jedna z disciplín literární vědy, srovnávací metodou zkoumá vztahy, společné rysy a rozdíly jednotlivých děl různých národů a v různých jazycích. (Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Liter%C3%A1rn%C3%AD_komparatistika)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 .Putta .Putta | Web | 27. února 2014 v 19:10 | Reagovat

Mě tato kniha docela zklamala. Máš hezku recenzi, ale já na tuto knihu už od prvních pár stránek koukala tak nějak divně mno a nakonec jsme si ke knize žádný vztah nevypěstovala. Neříkám že děj je špatný, ale absolutně mě nechytl..

2 Niviat Niviat | Web | 27. února 2014 v 19:37 | Reagovat

[1]: Děkuji. :-) Já jsem se toho taky bála dost dlouho a vím, že spousta lidí má stejný názor jako ty. Někdy se to prostě stává. :-)

3 Medroš Medroš | E-mail | Web | 1. března 2014 v 11:55 | Reagovat

Hmmm... tak to jsem na knihu zvědav. Doufám, že na ni nebudu muset psát nějakou negativní, ale taky ne příliš pozitivní recenzi :-)

4 Niviat Niviat | Web | 1. března 2014 v 15:46 | Reagovat

[3]: Uvidíš, názory jsou dost různé. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40