... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Chystám se číst #10

30. března 2014 v 17:56 | Niviat |  Chystám se číst
Než jsme se nadáli, máme tu konec března a venku začíná být jaro v plném rozpuku. Slunce nás láká ven a my tak nemáme tolik času a prostoru na čtení. Pokud si zrovna knihu nevezmeme sebou.


Minulý rok jsem se z města přesunula na vesnici a proto mi v životě přibyla spousta povinností. Ať už jde o starání se o domácnost, tak i běhání kolem zahrady. Letos se také nově budu starat o záhonky, takže jsem v plném nasazení ohledně sázení a předpěstovávání. Ani bych nevěřila, že mě takovéto věci budou bavit a i když mi zaberou tolik času, nebude mě to štvát. Díky tomuhle všemu však nastal u mě trochu útlum ve čtení. Se vším tím běháním si ke knize sednu většinou někdy před spaním a to jsem kolikrát tak unavená, že hned vytuhnu. Ale i tak se můžu pár přečtenými kousky pochlubit.

Pro ty, kteří by zatoužili po osobním seznamení, nebo opětovném setkání s mojí maličkostí, budu se dne 3. 4. 2014 v 15:00 vyskytovat v kavárně DOBROVSKÝ na Kukátkovském konventu, pořádaném Medrošek z Knižního kukátka. Tak neváhejte dorazit. :-) Událost na FB !ZDE!.


Ale teď už k tomu, proč vlastně píšu. Tradičně jsem dočetla tři knihy z minulého článku této rubriky a dnes tedy představím další tři, které budu číst a následně na ně něco sepisovat. Jdeme tedy na to...Mrazivý polibekVAMPÝRSKÁ AKADEMIE #2: MRAZIVÝ POLIBEK
R. Mead

Anotace: Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...

Po dočtení prvního dílu bylo jasné, že si dočtu celou sérii. Zamilovala jsem si Rose a Dimitrije a jsem velmi zvědavá, jaká bude jejich další cesta. Navíc očekávám, že se to mezi Moroji a Strigoji začne pěkně mlít. Autorka je podle mě velmi dobrou vypravěčkou a dokáže mě ke knize upoutat natolik, že mám problém jít spát, či dělat cokoliv jiného.


Poslední bitvaLETOPISY NARNIE #7: POSLEDNÍ BITVA
C. S. Lewis

Anotace: Dějiny Narnie se nachylují ke konci. Mnoho věcí se změnilo od té doby, kdy Narnii vládli Petr, Zuzana, Edmund a Lucie. Mnoho dobrého se obrátilo ve špatné a Aslan se po dlouhé roky neukázal. Moci v Narnii se ujímají nepřátelé a spolu s nimi do země přichází i nové zlo a temné nebezpečí. V tomto dílu se v Narnii sejdou všichni hrdinové předchozích dílů, aby společně vybojovali poslední bitvu proti zlu. Na samém konci se shledávají s Aslanem a stávají se svědky zániku Narnie a jejího času…

Závěr si rozhodně nenechám ujít, však to putování k němu nebylo zrovna krátké a proto si zasloužím tu pomyslnou tečku za celým příběhem Narnie a jejich hrdinů. Poslední díly mě už nebavily tolik, jako předchozí a tak tajně doufám, že tento bude zase jako ty první.


Stínem políbenáVAMPÝRSKÁ AKADEMIE #3: STÍNEM POLÍBENÁ
R. Mead

Anotace: Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného.
Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit!
Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij?

Vampýrské akademie není prostě nikdy dost a na čtení toho zbývá ještě spousta...


Četli jste nějakou z těchto mnou vybraných a na jakou se aktuálně chystáte vrhnout vy?
(Zdroj: Obrázek Kukátkovský konvent přebrán z https://www.facebook.com/events/222675774596031/?ref_dashboard_filter=upcoming. Obrázky a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 30. března 2014 v 18:03 | Reagovat

Souhlasím, VA není nikdy dost:) Já mám před sebou už jenom jeden díl a ten si šetřím :D No, ještě že je ten spin-off :D

2 Niviat Niviat | Web | 30. března 2014 v 18:11 | Reagovat

[1]: To jo, ještě, že je. Vypěstovala jsem si na ní pěknou závislost. :-D

3 Martin Martin | E-mail | Web | 30. března 2014 v 18:16 | Reagovat

Jo, práce na zahradě je slušný žrout času. :D

4 Dragita Dragita | E-mail | Web | 30. března 2014 v 18:20 | Reagovat

Taky mě čeká poslední, VA je jako dělaná na dlouhé večery :-D

5 Niviat Niviat | Web | 30. března 2014 v 18:23 | Reagovat

[3]: To je,hlavně, když člověk teprve všechno buduje. Navíc se nám poštěstilo, že tu dřív byly hospodářské stavení a tak jsou všude cihly, když se kopne do země. :-D

6 Niviat Niviat | Web | 30. března 2014 v 18:23 | Reagovat

[4]: VA čtu vždycky před spaním a pak si nadávám, že jdu spát pozdě. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40