... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

F. Kotleta - Perunova krev I.

22. března 2014 v 15:45 | Niviat |  Knihy 2014
Perunova krev I.Žánr: Sci- fi, fantasy
Rok vydání: 2013
Počet stran: 288
Vydal: Epocha

Anotace: První část nového dvoudílného románu Františka Kotlety, v němž nechybí typické ingredience pro nejkontroverznějšího autora současné tuzemské fantastiky: brutalita, sex a nadsázka.

Sebevražední teroristé, bomby v hrncích i pytlích od mouky, miny, které mohou být nastraženy kdekoliv, rakety přilétající odkudkoliv a islamisté toužící po trofeji s vlaječkou NATO na uniformě. To všechno byl čajový dýchánek proti tomu, co na Martina Fridricha čeká v Praze. Akce, která měla vydělat dost peněz pro partu afghánských veteránů, se zvrtne a diamanty milionové hodnoty mizí v rukou neznámých útočníků, z nichž každý je silnější a nebezpečnější než rota mudžáheddínů. Jenže tady jde o miliony, jasný? Je třeba povolat do zbraně staré přátele a získat kořist zpět. Ať si je v tom třeba magie, tlupa vlkodlaků nebo někdo mnohem, mnohem mocnější.
______________________________________________________________________
Upírům odzvonilo, teď jsou v kurzu slovanští bohové, nejvražednější partička od dob vzniku světa. Zapomeňte na chvíli na honosné čajové dýchánky z dob dávno minulých a ponořte se do světa krve a násilí, který tolik připomíná ten náš...Afghánskému veteránovi Martinu Fridrichovi se jednoho dne naskytne příležitost vydělat si slušnou sumičku v jednom kšeftu s ukrajinskou mafií. Spolu se svou partou se do něj s chutí pustí, vždyť nejde zrovna o málo a komu by se nehodilo něco na přilepšenou? Něco však začíná na tomto obchodu zavánět a není to jen tak ledajaký smrad, tak jsou cítit jen bohové a polobohové. Nesmrtelné komando, které se do celé věci nepěkně zamíchá a zanechá za sebou spoustu krvavých děr, za které spousta lidí z týmu zaplatí životem.

Ihned na začátek zapomeňte na roztomilé pejsky, kočičky, hledání hlubokých a několikrát skrytých point a ponořte se do další brutální jízdy, která si rozhodně nezadá s tou v Bratrstvu krve. Obujte si těžká bagančata, oprašte znalosti z dějepisu a proste Peruna, aby byl tak hodný a s bouří a blesky na chvíli počkal. Delší dobu vám totiž čtení trvat nebude. Sotva se začtete, knihu neodložíte, dokud nebude otočena poslední stránka.

Osobitý humor autora a jeho nadsázka zde opět nechybí, hektolitry krve, které prýští z hlavního hrdiny střídá jedna trefná hláška za druhou. Ocenit bychom mohli hlavně zakomponovaná aktuální témata s panem Babišem a jakousi bulvární štikou. Touto jízdou proplujeme postupně ke konci prvního dílu, který v nás zanechá spoustu otázek a pocitů odporu a sympatií k hlavním hrdinům. A že by spousta z nás brala i nějakou tu schopnost bohů, která by mnohdy porazila i tolik opěvované superhrdiny. Jedinou chybu shledávám v tom, že jsem nemohla ihned pokračovat ve čtení a tak zahnat svíravý pocit v žaludku, který mi tam zanechalo napětí z poslední kapitoly.

Pro všechny fanoušky tohoto žánru je Perunova krev tou pravou volbou na ukrácení času a hozenou rukavicí pro ostatní kolegy. Kotleta opět nezklamal a teď je překážkou pouze čas do vydání pokračování této osobité knihy. Dokázal, že Bratrstvo nebylo jediným výstřelem mezi elitu, zatím to vypadá na pořádnou kulometnou palbu.


***

F. Kotleta (1981) - o autorovi kolují všelijaké zvěsti, všude se však můžeme dočíst, že jde o spisovatele, podnikatele, jesenického Mauglího, trestance a řezníka. Pochází z umělecké rodiny, kdy jeho matka byla tanečnice, gymnastka, ale zároveň i špionka, která musela před StB utéct do zahraničí... Celý životopis si můžete přečíst !ZDE!.

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40