... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Únor s knihou

9. března 2014 v 19:27 | Niviat |  Měsíční souhrn
Než jsme se nadáli, nejkratší měsíc v roce nám zamával na rozloučenou. Za jeho vládu na tomto blogu přistálo dvanáct článků. Není to sice moc, ale vzhledem k mému časovému vytížení a tomu, že mě opět potrápilo zdraví, si nemůžu stěžovat. Se čtením se mi také nedařilo příliš dobře a únor je lednem těžce zahanbený. I přes čtecí blok v úvodu měsíce se mi však podařilo nakonec přečíst sedm knih, dohromady za tento rok je to již krásných osmnáct kousků.


11. F. Kotleta - Perunova krev I. (288 str.)
12. C. Clare - Nástroje smrti #3: Město ze skla (480 str.)
13. R. Mead - Sukuba #2: Na vrcholu (288 str.)
14. M. Meyer - Měsíční kroniny #2: Scarlet (456 str.)
15. C. S. Lewis - Letopisy Narnie #3: Kůň a jeho chlapec (230 str.)
16. R. Mead - Sukuba #3: Sny (280 str.)
17. C. S. Lewis - Letopisy Narnie #4: Princ Kaspian (240 str.)
--- 2262 str. ---

Jelikož ani moje snaha psát recenze ihned po dočtení knihy se nedaří, musím teď začít dohánět mílovými kroky vše, co jsem chtěla. Ale jistě to znáte, dokopat se k tomu je dost složité, když nemáte žádné termíny, které musíte dodržet. Vynasnažím se, aby vás tu v dohledné době čekala doslova recenzová smršť, tak držte palce. Snad i zdraví bude už sloužit tak, jak má. Bohužel mi přibyly letos povinnosti s novou zahrádkou, takže snad nebudu pořád jen okopávat, ale také psát a to bych se ještě ráda vrátila ke kreslení. Ale teď už k nějakému tomu hodnocení knih za minulé období...Největší překvapení:
Scarlet

M. Meyer - Měsíční kroniky #2: Scarlet
Do Měsíčních kronik jsem se zamilovala již po prvním dílu a pokračování mě rozhodně nezklamalo. Naopak jsem zvědavá, jak bude celý příběh pokračovat a kam nakonec princezna Selene doputuje. Zda ji čeká trůn a nebo úplně jiná budoucnost, která by popírala veškeré mnou očekávané happy endy. Nikdy bych nečekala, že mě budou tolik fascinovat přepracované pohádky, ale sci- fi kabátek jim opravdu sluší a v tomto případě i prospívá.


Největší zklamání:
Perunova krev I.

F. Kotleta - Perunova krev I.
Tuto nelichotivou příčku tento měsíc obsadí Perunova krev, bohužel u mě v konkurenci ostatních knih neobstála. Špatná však vůbec nebyla. Nelíbila se mi tolik jako Bratrstvo krve od stejného autora, ale rozhodně jsem se nenudila. Aktuální narážky mi připravily příjemné chvilky, kdy jsem střídavě nevěřícně kroutila hlavou a propukala v záchvaty smíchu. Doufám, že pokračování opět neskončí jako největší zklamání.


Nejsympatičtější hlavní postava:
Sny

R. Mead - Sukuba #3: Sny
Georginu jsem si zamilovala již po přečtení prvního dílu. V tomto mě však utvrdila v tom, že je moje rozhodnutí správné a já jí budu fandit až do poslední chvíle. Dřív to pro mě byla jen sukuba, která bere kus života mužům a čím počestnější její oběť je, tím víc je mu jí ukradeno. Nedívala jsem se natolik na to, že může mít i sny a touhy, které jsou pro ni nedosažitelné, pro většinu lidí jsou však samozřejmostí. Držím jí palce, aby alespoň něco nakonec získala.


Hlavní postava "na zabití":
Město ze skla

C. Clare - Nástroje smrti #3: Město ze skla
Vyložená postava na zabití nebyla v žádné knize, kterou jsem za tento měsíc četla. Nejvíc mě však štvala Clary a Jace. Vzhledem k jejich situaci jsem to však chápala a doufala, že nic není tak, jak vypadá.


Nejtroufalejší autor:
Perunova krev I.

F. Kotleta - Perunova krev I.
Toto ocenění je jako přímo na míru ušité jesenickému řezníkovi, který nám připravil nejednu peprnou situaci a jeho tvorba nešetří šokujícími zvraty a vulgarismy, z kterých by se člověk kolikrát červenal, kdyby je zaslechl nebo vyslovil. I přes to však lidé tohle naprosto "žerou" a autorovi bezesporu fandí a ani moje maličkost není výjimkou. Bohové se v této knize vybarvili do takových odstínů, které by nikdo ani ve snu nepředpokládal, proto mu patří velké plus za velmi bujnou fantazii, díky které vznikají unikátní díla.


Další souhrn můžete očekávat na konci března (začátku dubna) a já se jdu zase vrhnout na nějakou knihu, ať je o čem psát a z čeho vybírat.

(Zdroj: Obrázky z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40