... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Březen s knihou

7. dubna 2014 v 17:02 | Niviat |  Měsíční souhrn
Další měsíc je za námi, to to teda letí! Ani jsem se nenadála a koukám, že bych měla sepsat další měsíční shrnutí. Venku nám už pěkně hřeje sluníčko a proto jsou venkovní aktivity před těmi postelovými strávenými s knihou. Pokud si ji neberete sebou všude, třeba, když pijete kávičku na zahradě.

Na začátku měsíce to se mnou opět vypadalo docela bledě, nechtělo se mi číst, když byla chvíle času, nejraději jsem koukala do blba a měla fantazii úplně vypnutou. Takže se docela divím, kolik jsme toho nakonec přečetla.


18. R. Mead - Sukuba #4: Žár (312 str.)
19. R. Mead - Sukuba #5: Stíny (250 str.)
20. R. Mead - Sukuba #6: Odhalená (256 str.)
21. C. S. Lewis - Letopisy Narnie #5: Plavba Jitřního poutníka (264 str.)
22. R. Mead - Vampýrská akademie #1: Vampýrská akademie (279 str.)
23. V. Kadlečková - Mycelium #2: Led pod kůží (332 str.)
24. C. S. Lewis - Letopisy Narnie #6: Stříbrná židle (256 str.)
R. Mead - Vampýrská akademie #2: Mrazivý polibek (265 str.)

--- 2214 str. ---

Jak se sami můžete přesvědčit, byla jsem většinu měsíce v zajetí tvorby skvělé spisovatelky R. Mead a že se mi to opravdu líbilo. Ale teď už k tradičnímu žebříčku.Největší překvapení:

Vampýrská akademie

R. Mead - Vampýrská akademie #1: Vampýrská akademie
Nejsem zrovna ve věkové kategorii, na kterou je tato série cílena, ale... Naprosto jsem se zamilovala a odsunula oblíbenou Sukubu až za VA. Jedním z rozhodujících faktů je velká originalita příběhu a Dimitrij, na toho totiž člověk jen tak nezapomene. Celkově jsou mi však sympatické všechny kladné postavy a proto jsem hrozně zvědavá na to, co jim ještě osud přistaví do cesty.


Největší zklamání:

Stříbrná židle

C. S. Lewis - Letopisy Narnie #6: Stříbrná židle
Čím víc se propracovávám ke konci série, tím méně mě to baví. Moje oblíbené postavy byly nahrazeny a na ty nové si nějak nemůžu zvyknout, mrzí mě to, ale když se smím do Narnie vrátit víc než třikrát já, proč ne i ti ostatní? Kvůli těmto důvodů jsem tento díl četla hrozně dlouho a neustále ho odkládala, to se mi u předešlých opravdu nestávalo. I když jsem držela palce princi Rilianovi, nevadilo mi, si na jeho osud počkat několik večerů. Po které jsem brala do ruky jiné knihy.


Nejsympatičtější postava:

Odhalená

R. Mead - Sukuba #6: Odhalená
Celou sérii jsem byla napnutá jak kšandy, jak to dopadne s Georginou a Sethem. Konečně jsem se k tomu dostala a nemůžu říct nic jiného než: "Páni!". Takový konec jsem opravdu nečekala a nejlepší postavu pro tento měsíc rozhodně vyhrál Seth za to, jak se zachoval. Dál to rozebírat nebudu, protože nikdo jistě nestojí o spoilery, je to přece sprosté slovo.


Hlavní postava "na zabití":

Vampýrská akademie

R. Mead - Vampýrská akademie #1: Vampýrská akademie
Rose, Rose, někdy by sis opravdu měla dávat pozor na pusu a ten svůj vztek. Tohle jsem si myslela při četbě celého prvního dílu. Rose je skvělá slečna a proto mě štvalo, že se někdy chová jako pořádná husa. Jenže ji mám stejně ráda a tyhle negativní vlastnosti proto převažují ty dobré. Není nic krásnějšího, než když by někdo nasadil život pro svoji nejlepší kamarádku a nestaral se o nic jiného, než o její štěstí a duševní pohodu.


Nejtroufalejší autor:

Led pod kůží

V. Kadlečková - Mycelium #2: Led pod kůží
Když jsem se konečně začetla do pokračování, čekala jsem ledacos, ale tohle ne. Autorka je opravdu úžasná v tom, jak napínat člověka k prasknutí a ukončit to tak, že netoužíte po ničem jiném, než vidět do budoucnosti a vědět, jak tohle všechno skončí. Geniální vypravování se řítí rychlostí lyžaře na plazmové dráze a já opravdu nestačím popadat dech, jen tak dál.


A speciální kategorie pro tento měsíc...

Největší hezoun a charismatem nabitá mužská postava:

Vampýrská akademie

R. Mead - Vampýrská akademie #1: Vampýrská akademie
Všichni, kteří sérii četli jistě vědí, jaká je odpověď... Ano, je to Dimitrij! Dimitrije není nikdy dost. I já se stavím do řady "slintajících" fanynek tohohle neskutečně skvělého dhampýra. Přiznejte se, kdo z Vás závidí Rose? :-D


Další souhrn můžete očekávat na konci dubna (začátkem května) a já jdu opět něco číst a nebo se smažit na sluníčko.

(Zdroj: Obrázky z http://www.databazeknih.cz/)


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40