... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Chystám se číst #11

14. dubna 2014 v 14:51 | Niviat |  Chystám se číst
S nepravidelnou rubrikou "Chystám se číst" jsem se přesunula do druhé desítky. Za tu dobu jsem Vám tu představila 30 knih, které jsem četla a tím to rozhodně nekončí, dnes přidávám další tři kousky, které mi budou dělat společnost. Rozhodování je čím dál těžší. Existuje spousta knih, které bych chtěla mít označené za přečtené a také ty, které chci vzít do ruky znovu a potěšit se z jejich poutavého příběhu. Nebo si osvěžit paměť, v případě dočítání sérií.


Opravdu se začínám stydět, jak se s tím čtením vleču a musím se přiznat, že se občas dost flákám. Mám spoustu činností, které mě odvádí od mých koníčků a přitom nemají nějaký velký užitek. Jenže si zase říkám, že člověk musí někdy úplně odpočatý, aby ho ze všeho netrefilo... Co tedy bude moje slimáčstvo číst teď?
Volání kukačkyCORMORAN STRIKE #1: VOLÁNÍ KUKAČKY
R. Galbraith (J. K. Rowling)

Anotace: Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna - od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.

Konečně si tuhle knihu přečtu, těším se už od doby, kdy bylo oznámené, že vyjde u nás a je od Rowlingové. Já, jakožto správný pottrofil, musím zákonitě číst vše, co vzejde z jejího pera. I když nebyla spousta lidí nadšená z Prázdného místa, mě se kniha hodně líbila a jsem velmi zvědavá na to, jak se autorka chopila detektivního žánru.


DivergencePOVSTALECKÁ TRILOGIE #1: DIVERGENCE
V. Roth

Anotace: Nacházíme se v dystopickém Chicagu, kde je společnost rozdělena do pěti frakcí. Každá frakce se zaměřuje na jednu ctnost - Candor na upřímnost, Abnegation na obětavost, Dauntless na statečnost, Amity na mírumilovnost a Euridite na moudrost. Každý rok v předem určený den si všichni šestnáctiletí musí vybrat, které ze zmíněných ctností zasvětí zbytek svého života. Pro Beatrice tato volba znamená rozhodnutí mezi životem s rodinou a tím, čím je doopravdy. A to, co si vybere, nakonec překvapí i ji samotnou.

Během výcviku, který probíhá ve velmi konkurenčním duchu, si Beatrice zvolí nové jméno (Tris) a snaží se v novém prostředí najít místo, kam patří. A také si nějak utřídit své pocity vůči jednomu na jednu stranu fascinujícímu, ale na druhou stranu velmi nebezpečnému chlapci. Do toho všeho ji tíží jedno velmi zásadní tajemství, které (jak se později ukáže) může zachránit život všem, které miluje... ale také ji zničit.

Ne, že bych byla z této knihy tak moc nadšená, jako mnozí jiní čtenáři. Ale rozhodně nemůžu říct, že by se mi nelíbila vůbec. Díky tomu jsem opravdu hodně zvědavá na to, jak to vlastně všechno skončí. Jelikož si děj moc nepamatuji a zrovna vyšel závěrečný díl, Aliance, musím znovu sáhnout po předešlých dílech, aby mi náhodou něco neuniklo a já neodsoudila tuto sérii zbytečně.


RezistencePOVSTALECKÁ TRILOGIE #2: REZISTENCE
V. Roth

Anotace: Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout
už jednou - a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale
vyrovnat se vším, co to znamená?

Ano, i tady se bude jednat o znovu přečtení. Tento díl mě upoutal o něco více než začátek, ale je pravda, že ani tak ve mě nezanechal potřebnou stopu. Proto nelze jinak, než ji znovu vzít do spárů a snad se do ní i zamilovat.


Četli jste některou? Na jaké knihy se aktuálně chystáte vrhnout vy?

(Zdroj: Obrázky a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Owlie Owlie | Web | 14. dubna 2014 v 20:55 | Reagovat

Kukačku bych si taky chtěla přečíst, moc )

2 Niviat Niviat | Web | 14. dubna 2014 v 21:27 | Reagovat

[1]: Já doufám, že se mi bude líbit. :-)

3 Lenny Lenny | Web | 14. dubna 2014 v 21:41 | Reagovat

Divergence a spol. jdou zatím trochu mimo mě, ale Volání kukačky už mám doma :)

4 Niviat Niviat | Web | 15. dubna 2014 v 6:23 | Reagovat

[3]: Mě k Divergenci přivedla kamarádka. Tak jsem zvědavá, jak se nám to všem bude líbit. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40