... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Kukátkovský konvent - Report

6. dubna 2014 v 14:01 | Niviat |  Články

Jak už to tak poslední dobou se mnou bývá, času mám tak málo, že začínám připomínat doda, jen mě nehoní kojot, ale různorodé činnosti. To se pak nedivte, že píši report z tohoto grandiózně vtipného srazu až dnes. A to jsem ještě nepozorovaně utekla ze zahrady a doufám, že mě tu v mém koutečku, alespoň půlhodinku, nikdo nevyhmátne, abych to stihla doťukat. Tolik můj život štvané zvěře a teď už k reportu, protože o tom to tu dnes celé je.Dodo a kojot

Jelikož nepobývám v Brně, musela jsem si na celý tento sraz vyšetřit dost času. Udělala jsem si proto výlet a stavila se ve svých oblíbených levných knihách, kde jsem si zase těžce zautrácela. Dvě knihy mě stály 38,-, málem to se mnou seklo.

Na druhou hodinu jsem se, po mém byznysmanském kafíčku (které zůstalo všem utajeno), dotrmácela ke Dragitě do práce. Zrovna mám období, kdy toužím po detoxikaci organismu a proto jsme se my, dvě nezbednice, stavily do cukrárny na velmi lahodnou točenou zmrzlinu. Úmysl tu byl již při cestě tam, dařilo se nám ho však skrývat za vyzvednutí kamarádčiny chlorelly. No řekněte, nedali byste si něco v cukrárně a odešli jen tak?

Další kroky nás zavedly do Arrakisu, natajno jsem Dragitu proklela, protože mi způsobila knižní noční můry. Donedávna jsem totiž měla těžký zákaz do tohoto obchodu vkročit a všichni víme, proč. Všechny knihy na mě z polic křičely: "Kup si nás!" Naštěstí jsme tam byly jen chviličku a já si mohla oddechnout.

Na třetí hodinu jsme se dostavily do Kavárny DOBROVSKÝ a začalo přesně to, kvůli čemu jsem se trmácela autobusem. Celkově se nás tentokrát sešlo deset a hned bylo jasné, že budeme opravdu velmi hluční, jelikož naše bránice opět začaly praskat pod náporem černého a drsného humoru. Medroš(ek) neměl daleko k hlavovému tanci, při kterém se ona hlava podezřele často dotýká stolu a jeho tlačítko "delete" fungovalo asi tak... prostě nijak. (My víme Medrošku, žádný sraz už pořádat nebudeš. :-D) Po faux pas s podivně se tvářícím nápojem zahrnutým šlehačkou došlo na lavinu mléčných koktejlů s karamelem a neskutečně vražedných brček, které opět následoval "živý- mrtvý" dezert naší Elišky.

Hanča nám dala košem a odešla někdy za půlkou srazu do kina, než nás však zrádně opustila, stihla vystřílet také dost šílené munice. Naše dvě skupinky však nemohly být rozdílnější. Tvrdé jádro, ve složení Medroš(ek), Dragita, Eliška, Anette, undead Trentina a já, jsme dostáli všem fórům, vtípkům a morbidnostem, které se rozpoutali již na srazu pořádaném Cathy. Druhá část, Temnářka, Elinor a Wulfík, se postarali o to, aby to vše působilo i intelektuálně. Došlo také na debaty o módě, kšandách a prazvláštních, velice tajemných, kapsách. Napoleon by se divil...

Zažili jsme i autogramiádu, pro mě neznámé autorky, při které jsme se všichni trochu ztišili. Po chvíli byl však všemu konec. Někteří z nás (já) museli utíkat na autobus a měli opravdu strašnou chuť konečně dočíst Drákulu Nesmrtelného. Někteří se ještě vydali do čajovny a pokračovali tak ve slibně započatém večeru.

Za srazu jsem si opět odnesla krásné zážitky a takové křeče v čelistech, že mě ještě stále trochu bolí. (Už jsem byla objevena, tudíž jdu zase pracovat na zahradu.)

Moc děkuji všem, kteří došli a připravili tu skvělou atmosféru a obzvláště velké díky patří panu pořadateli za organizaci a za velmi reprezentativní dárečky (placka už mi visí na brašně). Tak se s vámi loučím a na dalším srazu, doufám, na viděnou. A to i s těmi, kteří nemohli pro nemoc, nebo z jiných důvodů, dorazit.

Další příležitost budeme mít na srazu pořádaném Cathy z Mezi nebem a peklem. Událost na FB !ZDE!.


Reporty sepsali také Medroš(ek) a Dragita, tak jen čtěte!

(Zdroj: Obrázek z http://www.csfd.cz/, obrázek s podpisy zcizen z http://knizni-kukatko.blogspot.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | E-mail | Web | 6. dubna 2014 v 14:40 | Reagovat

Pěkně napsané, ještě se tlemím, když si vzpomenu na vražedná brčka :-D Ještě jsem si vzpomněla, že pana pořadatele Hanča dvakrát vyfotila - jednou natajňačku a podruhé nám zapózoval s Tiramisu (kdepak asi ta fotka skončila?) ;)

2 Niviat Niviat | Web | 6. dubna 2014 v 14:44 | Reagovat

[1]: Děkuji. :-) Ta jedna byla na události, další nevím. :-D

3 Dragita Dragita | E-mail | Web | 6. dubna 2014 v 15:28 | Reagovat

[2]: já taky ne, to byla otázka do placu. Třeba se někdo ozve :-D

4 Niviat Niviat | Web | 6. dubna 2014 v 16:45 | Reagovat

[3]: Třeba jo. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40