... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Duben s knihou

3. května 2014 v 18:38 | Niviat |  Měsíční souhrn
Venku je dnes chladno a vlezlo, proto jsem se místo venkovní práce uklidila do tepla domova a rozhodla se sepsat další z měsíčních souhrnů. Za duben jsem toho nepřečetla nějak moc, nebyla ta správná nálada, spousta práce tomu také nepřidala. Celou dobu jsem si myslela, že zvládnu 7 knih, ale chyba lávky, tentokrát jsem se až moc přecenila. Zvládla jsem jich jen 5 a skoro tu šestou, jelikož v ní mi chybí nějakých 80 stran do konce.


26. C. S. Lewis - Letopisy Narnie #7: Poslední bitva (222 str.)
28. R. Mead - Vampýrská akademie #4: Stínem políbená (328 str.)

--- 1774 str. ---

Vrátila jsem se ke starým známým hrdinům, které jsem raději měla nechat spát a utvrdila se v tom, že není moudré odsoudit knihu na první přečtení. Někdy druhá šance ukáže úplně jiný pohled na věc a vy ji začnete milovat. To se mi stalo s Divergencí, jejíž filmové zpracování právě běží v kinech a já stále nevím, kdy ho uvidím. Podle ohlasů, které jsem dosud četla, se na ni velmi těším. Teď už ale k hodnocení knih za uplynulý měsíc...Největší překvapení:

Hlas nože

P. Ness - Chaos #1: Hlas nože
Neočekávala jsem od této knihy nějak mnoho, ze začátku jsem se ztrácela v Hluku, děj mě nějak moc nevtáhl a tak jsem ji neustále odkládala. Jak jsem se postupně pročítala dál a dál, začala jsem vnímat depresivní vyprávění poněkud jinak a za půlkou nedokázala přestat číst. Rozesmutnila mě, bylo mi líto postav, staly se mi společníkem v mém osobním temném období, kdy mě nic nebavilo. Rozhodně stojí za to si ji přečíst a já určitě půjdu i do pokračování.


Největší zklamání:

Drákula Nesmrtelný

D. Stoker, I. Holt - Drákula Nesmrtelný
Drákula od Brama Stokera je klasikou, kterou jsem si přečetla už z důvodu toho, že je to příběh legendární postavy. Bavilo mě to, mrazilo mě... Vše, co se povedlo v původním příběhu se tady jen zoufale válelo po zemi, nebo běhalo dokola. Začátek byl chytlavý, prostředek jen nějaká tuctová detektivka a konec konečně dostal nějaký hororový kabát, který v zápetí zasklily za vlasy přitažené chvilky. Původní postavy by se asi divily, co se z nich stalo, kdyby se potkaly někde v temné uličce. Na denním světle by to poznání nejspíše způsobilo infarktové stavy.


Nejsympatičtější postava:

Divergence

V. Roth - Povstalecká trilogie #1: Divergence
Tris jsem měla ráda už při prvním čtení, s ničím se příliš nepárá, ale je stále křehká a dívčí. I když je jí teprve šestnáct, musí se postavit věcem, které by nedokázal ustát kolikrát ani dospělý. Byla příjemným osvěžením po husičkovitých postavách typu Kelsey z Tygří ságy.


Hlavní postava "na zabití":

Hlas nože

P. Ness - Chaos #1: Hlas nože
Ano, Todd mě ze začátku pěkně vytáčel a jeho Hluk ještě víc. Chování k věrnému psovi a neustálé osočování mě, jakožto zvířátkomila a vlastníka psa, dostávalo do stavů, kdy jsem knihu naštvaně odkládala. Postupem času mi přišel mnohem snesitelnější, je to prostě ještě mládě.


Nejtroufalejší autor:

Hlas nože

P. Ness - Chaos #1: Hlas nože
I tady nemůžu uvést jinou knihu. Napsat něco tak temného, depresivního a originálního dá jednomu jistě zabrat. Nic podobného jsem, tuším, ještě nikdy nečetla a podle událostí v tomto dílu se bojím, čeho se ještě dočkám. Doslova mě z té představy mrazí a kolem pokračování, které mi leží na poličce, chodím velkým obloukem. Stále nevím, jestli je ta pravá doba, sáhnout na něj a začíst se.


Největší hezoun a charismatem nabitá mužská postava:

Divergence

V. Roth - Povstalecká trilogie #1: Divergence

Po minulém úspěchu (alespoň pro mě) tohoto hodnocení se i tento měsíc vracím s názorem na mužské postavy v knihách. Ano, i tentokrát jsem četla Vampýrskou akademii a Dimitrij je stále ten úžasný a nejlepší chlap, jenže... Člověk musí taky dát šanci někomu dalšímu. Nejúžasnějším mužem z knih se proto tentokrát stává Čtyřka z Divergence. Kdo by netoužil mít po boku charismatického rebela? Ve skrytu duše po tom jistě touží každá z nás...


Další souhrn tu bude zase zhruba za měsíc, do té doby je toho potřeba spoustu přečíst.

(Zdroj: Obrázky z http://www.databazeknih.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 3. května 2014 v 18:43 | Reagovat

Tris jsem si v Divergenci taky oblíbila, ale ve druhém díle už mně začala štvát. Hlas nože mně moc nebavil, ani jsem ho nedočetla do konce...

2 Cher Cher | Web | 3. května 2014 v 18:45 | Reagovat

Tak to je skvělé, že jsi přečetla 5 knih za měsíc. Také ráda čtu. Nikdy jsem nepočítala, za jakou dobu přečtu celou knihu, záleží, kolik mám času :-)

3 Niviat Niviat | Web | 3. května 2014 v 18:53 | Reagovat

[1]: Druhý díl čtu teď, zatím nemám názor na chování Tris. Už jsem jednou Rezistenci četla, ale nějak se mi vykouřila z hlavy. Hlas nože mě ze začátku taky nebavil, ale postupně jsem se k tomu zajímavému pročetla. Ale je fakt, že tohle nebude bavit každého. :-)

[2]: U mě je to taky tak, někdy toho přečtu vím, někdy méně. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40