... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

B. Jirušková - Kočičí noci #2: Vědma z Lesa

23. června 2014 v 17:21 | Niviat |  Knihy 2014
Vědma z LesaŽánr: Fantasy
Rok vydání: 2009
Počet stran: 208
Vydal: Straky na vrbě

Anotace: Jako karty ve hře Ri jsou životy lidí Darína. Jeden je darován, jiný ukraden a další vyložen lícem navrch a všechna jeho tajemství jsou odhalena. A jak se hra chýlí ke konci, v rukách hráčů zbývá už jen posledních pár karet.

Najde oblačná dáma svého rytíře, aby mohla uvěznit démona? A kdo získá nejvyšší sázku? Vždyť se hraje o samotný Darín! A nejen o něj...

V pokračování románu Kočičí noci se osudy hrdinů spletou pevně a skvostně jako Darínské hedvábí!

V Darínu se rozehrává hra na život a na smrt, je jen otázkou času, kdy si někdo vytáhne černého Petra a jeho osudem bude zatracení. Může však být ve hře o duše někdo vítězem?Pokračování Kočičích nocí nejvíce připomíná dlouhou karetní partii, kdy každý má osudem rozdané karty. Nikdo si nemůže být jistý, zda nemá právě on tu, která ho odsoudí do nicoty. Od stolu postupně odcházejí hráči, kteří mohou a nemusí zamíchat s výsledným pořadím, pro tu chvíli jsou však v příběhu nadbyteční a uvolní tak místo hlavním tahounům.

Spletitý příběh se opět točí okolo ztělesněného zla, démona Espétrana a prastaré rasy Sarkaiů, kteří jsou stále pronásledováni příznivci bohyně Gynai. Mezi ním a samotným městem stojí dívka s ohnivým vlasem a zelenýma očima, která již jednou přelstila jeho moc a zároveň si dokázala uchovat svoji osobnost a duši.

Příběhu chybí tragická postava, kterou ztělesňoval Falxius. Prostor je tentokrát dán Espétranově minulosti, v níž chybí ještě spousta částí, aby si mohl člověk složit celou skládanku jeho života a pochopil jeho současné jednání.

Nejtenčí díl trilogie na nás neustále dýchá tajemnou atmosféru, která prostupovala i předešlou částí. Dává však tušit, že pouze rozehrává a připravuje půdu pro velké finále a celkové rozuzlení. Nedozvídáme se proto tolik novinek a děj je vleklejší a méně poutavý. Při tloušťce knihy jde však o takovou jednohubku. než se nadáte, je konec. Stojí za to si ji přečíst především díky krásnému, květnatému jazyku a propracované poezii.

Knihu opět doplňují krásné ilustrace od J. Šouflové a tajemná obálka, která se mi líbí nejvíce ze všech. Dostáváme prostor na nadechnutí a četba je rozhodně jednodušší, nenacházíme tu takovou záplavu dějových linií a příběh se postupně skládá jako puzzle a vše zapadá na svoje místo.

Pokud se vám líbil první díl, neváhejte a posuňte se v četbě dál, již jsme jen krůček od velkého finále.


***

B. Jirušková (1971) zazářila několikrát ve sbírkách povídek Drakobijci, vyhrála soutěž O železnou rukavici lorda Trollslayera. Především však stvořila vlastní svět, do něhož patří i podivuhodné město Darín, kde se odehrává děj prvotiny Kočičí noci a jejích dvou pokračování.

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40