... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

C. Houck - Tygří sága #4: Tygrův osud

14. června 2014 v 20:45 | Niviat |  Knihy 2014
Tygrův osudOriginální název: Tiger´s Destiny
Žánr: Fantasy
Rok vydání: 2014
Počet stran: 432
Vydal: CooBoo

Anotace: Kelsey a její tygři splnili tři úkoly bohyně Durgy a zbývá jim naplnit jen poslední, závěrečné proroctví, aby konečně zlomili kletbu. Jejich další pouť vede na Andamanské ostrovy, kde mají získat poslední Duržin dar - ohnivý bič - a s ním pak cestovat napříč časem, aby se pokusili porazit Lokeše, který je teď silnější a mocnější než kdy dřív. Na cestě je čeká spousta nebezpečí, bolestivých ztrát, ale také rozhodnutí, která mohou zásadně ovlivnit nejen splnění jejich úkolu, ale také osud každého z nich...

Před dívkou a jejími tygry stojí další dobrodružství, pouť za konečnou svobodou a také největší rozhodnutí, které ovlivní jejich životy. Ponořme se s nimi do minulosti...Lokešovo zlo se rozpíná více než když před tím. Ocitáme se s Kelsey v zajetí a zachránit nás může jen naše bystrá mysl a nezbytná tygří síla. Stále však chybí jedna věc, musíme se postavit osudu, který nám byl předurčen.

Po nezbytné záchraně se s Kelsey, Renem a Kišanem vydáme do Ohnivé říše, mezi bájné tvory a magické ohňové ovoce, které zázračně doplňuje energii. A to vše za jediným účelem... získat ohnivý bič, za jehož pomocí se musí trojice vrátit do minulosti a porazit zlo v ní ukryté a tím zachránit existenci Indie. Naštěstí mají pomocníky, bájné Duržiny dary, které skrývají více síly, než do teď tušili.

Celou sérií se, krom rušení kletby, táhne milostný trojúhelník a neustálé otázky hlavní hrdinky, s kterým z bratrů vlastně chce být. Někdy má čtenář pocit, že je zlomení kletby v pozadí za citovými záležitostmi. Neuplyne totiž kapitola a už se tu zase řeší otázka lásky a společného života. Postupně se při čtení dostaneme do stádia, kdy nám to začne lézt na nervy. Já jsem díky tomu měla myšlenky poměrně dost odvedené od ostatního děje. Byla to velká škoda, jelikož dobrodružství je opět plné indické mytologie a zajímavě vykresleno.

Nastala však drobná změna oproti předešlým dílům. Z křehké květinky Kelsey se postupem času stávala bojovnice. Sice nesplňuje prototyp Xeny, ale je snaživá a konečně se, nějakým způsobem, staví na vlastní nohy. Nepotřebuje už tolik chránit, poupě se pozvolna rozvíjí v sebevědomou ženu.

Osobně jsem měla pocit, že si Kelsey libuje v tom, že ji milují dva nadpozemsky krásní, bohatí princové. A běda, jak se na některého z bratrů podívala jiná žena. Ren se naopak prokázal jako bojovník o city, který však absolutně nerespektuje rozhodnutí a nestáhne se, ani když se mu jeho milovaná, díky vlastnímu rozhodnutí, vzdaluje.

Nevím, jestli bych knihu četla, kdybych nebyla zvyklá dočítat série. Jediným pozitivem, které převážilo ve prospěch, byl opět děj a touha po tom, dozvědět se, zda- li bude Lokeš poražen a koho si nakonec ta nerozhodná dívka vybere. Pokud však máte rádi knihy s milostnými peripetiemi, trojúhelníky a princi, připomínající telenovelu, je to pro vás to pravé ořechové.


***

C. Houck (1969) střídavě bydlela po celých spojených státech a vyzkoušela nesčetné množství různých povolání. V současné době žije s manželem v Salemu ve státě Oregon. Svoji prvotinu, Tygrovo prokletí, si vydala nejprve vlastním nákladem a jako e- book.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40