... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Chystám se číst #13

6. června 2014 v 13:09 | Niviat |  Chystám se číst
Opět nastal čas, kdy tu představím trojici knih, které mi budou v dohledné době dělat společnost. Poslední týden mě sužuje pěkná rýma, díky ní jsem opravdu odstavená od všech věcí, co mě baví. Na dva dny i od čtení, takže mám absťák, který musím dohnat. Stále probíhají Červnové Kočičí noci, kterých se můžete spolu se mnou, Cathy a Dragitou zúčastnit. Stačí jen číst články, které budou v průběhu měsíce střídavě vycházet na jednotlivých stránkách. Nebo popadněte knihy a začtěte se s námi, není nic jednoduššího.


Stále mám také nějaké ty resty ohledně recenzí, bohužel se nemůžu dostat do stavu, kdy přečtu knihu a hned napíšu článek. Máte na to nějaký recept, jak tohle zvládáte? A protože čtení není nikdy dost, tak jsem si (jsem masochista) dala za úkol začíst se spolu s dalšími do série o Anitě Blake. Dlouho se k ní chci dostat a tohle mi velmi padlo do noty. Chystám se samozřejmě na jednotlivé díly sepsat recenze, ale opravdu si nejsem jistá časem, který na všechno tohle budu mít. Teď už však přejdeme k těm třem kráskám...




AliancePOVSTALECKÁ TRILOGIE #3: ALIANCE
V. Roth

Anotace: Na frakcích založená společnost, v níž Tris Prior kdysi věřila, je v troskách - zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek.

Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy - i své vlastní - zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce.

Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.

Po tom, co jsem podruhé přečetla Divergenci a Rezistenci, se s velkou chutí pustím do Aliance. Moje zvědavost je napnutá jako kšandy, jak že to vlastně všechno dopadne. Je také pravda, že se obávám toho, že nejedna slza ukápne a to ne jen proto, že je to poslední díl. Autorka mě přesvědčila, že jí není zatěžko nechat zabít nějakou postavu, kterou má čtenář nějakým způsobem rád. Že by Martinovský styl psaní, kde si nemůžeme být ničím jistí?


S rozumem v koncíchBRIDGET JONES #2: BRIDGET JONESOVÁ - S rozumem v koncích
H. Fielding

Anotace: Druhá kniha s ženskou hrdinkou Bridget má stejně jako kniha první - Deník Bridget Jonesové (česky AURORA 1998 a 2001), všechny předpoklady, aby zaujala a pobavila nejen čtenářky, ale všechny čtenáře, kteří mají rádi inteligentní humor. S hlavní hrdinkou Bridget se setkáváme v době, kdy se jí splnil sen - získala perspektivního partnera. Po měsíční známosti s Markem Darcym však zjišťuje, že není všechno zlato, co se třpytí. Trnitá cesta k získání duševní rovnováhy zralé třicátnice je opět popsaná s vtipem, sebeironií a šarmem moderní, inteligentní a chytré ženy.

Po dočtení prvního dílu jsem zatoužila po tom, vlastnit i druhý. Jelikož jsem chtěla, aby se mi hodil k tomu prvnímu, prošmejdila jsem antikvariáty a našla jej za 60,- a to v opravdu dost zachovalém stavu. Proto mi už vůbec nic nestojí v cestě a můžu se do knihy začíst. Jsem zvědavá na to, jaké peripetie Bridget osud přihraje do cesty a jak moc se liší kniha od filmu, který mám velmi ráda. Letos by také u nás měl vyjít třetí část, tak uvidíme, jestli u mě doma taky nepřistane nějaký ten balíček...


Provinilé slastiANITA BLAKE #1: PROVINILÉ SLASTI
L. K. Hamilton

Anotace: První kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů.

Vampyrismus je v USA legální. Za úplatu vám oživovatelé povolají z hrobu zombii dle vašeho výběru. Po některých hřbitovech se potulují ghúlové.
Nemrtví by možná měli mít hlasovací právo, ale kdo zastaví ty, kteří začnou zabíjet lidi? Vedlejší zaměstnání oživovatelky Anity Blakeové je právě lov a exekuce odsouzených upírů. Co ale Anita udělá, když je žádána o pomoc při vyšetřování případu několika zavražděných upírů?
Upíři jsou přece taky lidi. Nebo ne?
Vítejte v St. Louis, ve městě lovců, oživovatelů, lykantropů, vúdú šamanů a lidí, kteří uvízli v síti upířích intrik. Co se skrývá za zavřenými dveřmi Církve věčného života, v podzemí Cirkusu prokletých nebo upířího nočního klubu Provinilé slasti?
A když to někdo zjistí, o kolik bude jeho životnost delší než životnost mýdlové kachničky v proudu Missouri?

O Anitě jsem toho slyšela hodně, spíše ty kladné ohlasy a negativních pomálu. Stále jsem si říkala, že už se do toho pustím, jen mě děsilo, kolik je těch dílů v sérii a že tu ještě nevyšly všechny. Díky Anette z blogu Bookshelf stories se do čtení konečně vrhnu a dobré je, že v tom rozhodně nebudu sama. Zapojíte se také? V odkazu uvádím úvodní článek, pod nímž najdete linkovač.



(Zdroj: Obrázky a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40