... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Chystám se číst #14

24. června 2014 v 12:15 | Niviat |  Chystám se číst
Je tu léto a spousta příležitostí ke čtení v přírodě, pokud zrovna nefouká tolik, že se vám samovolně otáčejí stránky a nebo nemáte najednou zvlhlou úpravu zevnějšku. Ještě týden probíhají naše kouzelné Červnové Kočičí noci a Hromadný (re) reading Anity Blake je teprve ve své první třetině, díky tomu mám opravdu co dělat, i kdybych nechtěla.


V rozečtených knihách jsem již za půlkou a proto nastal čas představit tři knihy, které budu číst po jejich dočtení. Tentokrát se obzvlášť těším, protože minimálně dvě mají opravdu velmi dobré ohlasy a já se nemůžu dočkat, až budu moct říct, že jsem je už také četla. A které to tedy jsou?
KostičasKOSTIČAS #1: KOSTIČAS
S. Shannon

Anotace: Příběh začíná v roce 2059. Devatenáctiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási "spojka" či "posel" - je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala...

Kostičas mi doporučila kamarádka Dragita se slovy, že si ho mám přečíst přednostně, protože je prostě skvělý. Po tom, co jsem podobné názory četla i u dalších lidí, ho tedy řadím na úplný začátek seznamu.


Rozesmátá mrtvolaANITA BLAKE #2: ROZESMÁTÁ MRTVOLA
L. K. Hamilton

Anotace: Městem St. Louis se běžně pohybují upíři, lykantropové nebo ghúlové. A taky bytost, která zaslepeně zabíjí a vzápětí zmizí do noci, aniž by ji kdokoli viděl, natož mohl zastavit. Případ se ve spolupráci s policií snaží vyřešit Anita Blakeová, oživovatelka zombií a odbornice na nadpřirozené zločiny. Podaří se jí najít vraha včas, než si najde další oběti? Jak draho ji přijde, že si proti sobě poštvala seňoru Domingu, královnu vúdú? Proč se ochrnutý milionář snaží Anitu přinutit, aby pro něj oživila zombii jeho předka? Jak pevná je Anitina zásada nepoužívat při rituálech lidskou oběť? A co na to stvůra ve sklepě?

První díl Anity mě opravdu baví a tak si už brousím zuby na pokračování. Jsem opravdu ráda, že je uspořádaný tenhle hromadný (re) reading, jelikož nevím, kdy bych se k sérii dostala. Knih je tolik, že je čtu podle toho, které se mi dostanou nejdříve do rukou. Díky tomu jsou série, které jsem do teď opomíjela a ještě opomíjím. Pokud by tedy někdo chtěl, ještě by se hodil podobný projekt na Pravou krev, Drahokamy a další... :-D


CressMĚSÍČNÍ KRONIKY #3: CRESS
M. Meyer

Anotace: Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkaty vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má.

Měsíční kroniky se mi líbí již od prvního dílu a jsou kapitolu od kapitoly lepší. Všechny hrdinky jsou mi něčím sympatické a doufám, že společně porazí krutou královnu Levanu a najdou zároveň i svoje štěstí. Cress je pořádně tlustá bichle, ale pokud se bude číst tak dobře, jako ty předešlé, nebojím se, že by mi to trvalo nějak dlouho.


Už jste tyto krásky četli nebo se teprve chystáte? Nebo máte nějaké knihy, které byste mi rádi doporučili?


(Zdroj: Obrázky a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenny Lenny | E-mail | 24. června 2014 v 12:20 | Reagovat

Super výběr knih. :)
Na Kostičas jsem taky moc zvědavá! :)
A série Anity Blake je prostě úžasná, hlavně prvních 7 dílů. :)

2 Niviat Niviat | 24. června 2014 v 12:21 | Reagovat

[1]: Děkuji, to jsem ještě víc natěšená. :-)

3 NirvanaLand NirvanaLand | Web | 24. června 2014 v 12:31 | Reagovat

Tá druhá musí byť úžasná, milujem také knihy :3
Máš krásny blog
nechcela by si spriateliť? :-)

4 Niviat Niviat | 24. června 2014 v 13:04 | Reagovat

[3]: První díl série je super, tak druhý snad také bude. :-) Děkuji, klidně. :-)

5 Míša Míša | Web | 24. června 2014 v 17:03 | Reagovat

Kosticas bych si taky rada precetla :)

6 Niviat Niviat | 24. června 2014 v 20:27 | Reagovat

[5]: Tak doufám, že se nám bude líbit. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40