... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Květen s knihou

4. června 2014 v 15:15 | Niviat |  Měsíční souhrn
Další měsíc uplynul jako voda, na záda nám dýchá léto a já se trápím s rýmou a kašlem, které mi narušují moje plány. Dokonce jsem poslední dva dny ani nedokázala nějak delší dobu číst. Kvůli bolesti hlavy jsem nebyla soustředěná a Kočičí noci potřebují co nejvíce pozornosti. Jazyk je totiž květnatý, začátek vás zahltí informacemi a je velmi těžké se v ději orientovat. Zatím je to však skvělá četba a já si v ní přímo lebedím. Teď se však podíváme, co vše jsem přečetla v květnu. Bohužel toho opět nebylo mnoho, ale jsem ráda i za to.


34. C. Houck - Tygří sága #4: Tygrův osud (432 str.)
35. H. Fielding - Bridget Jones #1: Deník Bridget Jonesové (260 str.)
--- 1796 str. ---


Výběr jsem tentokrát měla rozmanitý, od detektivky po fantasy a sci- fi, nechyběla k tomu ani nějaká ta sranda. V antikvariátu jsem ulovila druhý díl Bridget Jonesové, takže se do něj co nevidět pustím. A jaký jsem tentokrát sestavila žebříček?


Největší překvapení:

Deník Bridget Jonesové

H. Fielding - Bridget Jones #1: Deník Bridget Jonesové
I při několikerém čtení stále miluji Deník Bridget Jonesové. Není to žádný literární skvost, nad kterým by srdce labužníka zaplesalo, mě však vždy pobaví a vytáhne z depresivních stavů, které zadaný člověk občas prožívá. Nic se pak nejeví tak černé, jako doposud. Dalším takovým vyprošťovákem je seriál Sex ve městě, ale to sem nepatří...


Největší zklamání:

Tygrův osud

C. Houck - Tygří sága #4: Tygrův osud
Tygrův osud jsem četla jen kvůli tomu, abych věděla, jak to celé skončí. Sice se Kelsey chovala lépe, než v předešlých dílech, ale neustálé mrčení ohledně toho, jestli bude s Renem nebo Kišanem, mě neskutečně vytáčelo. Bohužel to zasklilo i dobře propracované dobrodružství.


Nejsympatičtější postava:

Volání Kukačky

R. Galbraith (J. K. Rowling) - Cormoran Strike #1: Volání Kukačky
Zamilovala jsem si Cormorana díky jeho bystrému mozku a nelehkému životu, imponovalo mi jeho zapálení do případu. I když se vše zdálo jasné, on se nevdával a pitval vše do nejmenších detailů a našel mezery, které ani policie při vyšetřování neobjevila. Díky tomu se čtenář dočkal happy endu hodného příjemné detektivky, kterou Volání Kukačky je.


Hlavní postava "na zabití":

Rezistence

V. Roth - Povstalecká trilogie #2: Rezistence
Tento titul rozhodně dostává Tris za svoje neustálé fňukání a hraní si na superwoman. Její chování mi velmi zkazilo celkový zážitek z knihy a já neustále doufám, že se v Alianci začne chovat tak, jako jsem byla zvyklá z Divergence, kde jsem jí držela palce a prožívala s ní všechny tragédie. Navíc je mi líto Čtyřky, který jejím chováním trpěl ze všech nejvíce a neustále se divím, že v něm přetrval cit k ní.


Nejtroufalejší autor:

Písečníci

G. R. R. Martin - Písečníci
Pan Martin má bezesporu jedny z nejšokujících děl, jaké jsem měla možnost číst. Nebojí se lesbických aktivit, incestu, požírání obětí... a přesto jeho tvorbu nadevše miluji a částečně jsem si zvykla na to, že mi umírají oblíbené postavy. Častokrát se nedočkáme ani nějakého toho happy endu a proto mi přijdou jeho povídky realističtější. V životě se, přece jen, vše netočí okolo šťastných konců.


Další souhrn tu bude zase zhruba za měsíc, do té doby je toho potřeba spoustu přečíst.
(Zdroj: Obrázky z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | Web | 4. června 2014 v 16:06 | Reagovat

Pěkný výběr :-D Na Bridget se určitě kouknu (na knihu) :-D

2 Niviat Niviat | Web | 4. června 2014 v 16:18 | Reagovat

[1]: Určitě si to přečti, pobaví to. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40