... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Chystám se číst #15

14. července 2014 v 20:07 | Niviat |  Chystám se číst
Venku se nám pořádně otepluje a já bych nejraději ležela s knihou, popíjela něco studeného a chtěla dělat jen to a nic jiného. To samozřejmě nejde, ale idea je to moc hezká. Každopádně se v četbě opět posouvám dál, za letošek jsem přečetla již 44 knih, v další jsem se dostala za půlku. Jelikož je to poslední kniha z minulého seznamu, je čas představit další tři krásky, které mi budou dělat společnost při letním lenošení.


Vybrat si, bylo opět hrozně těžké a já začínám uvažovat o tom, že budu praktikovat něco jako losování. Poslední dobou zjišťuji, že skvělých sérií přibývá a já se stále potácím v těch, které mám rozečtené. Proto bych s tím opravdu měla pohnout, držte palce, ať mi moje plány vyjdou.
Dlouhá ZeměDLOUHÁ ZEMĚ
T. Pratchett, S. Baxter

Anotace: Obvykle, když neměl co na práci, naslouchal Tichu.
Tady bylo Ticho velmi slabé. Téměř se ztrácelo ve zvucích obyčejného světa. Chápali vůbec lidé v téhle naleštěné budově, jak jsou hluční? Řev klimatizace a počítačových větráků, slyšitelné, ale nesrozumitelné mumlání mnoha hlasů... tohle byla kancelář TransZemského Institutu, což byla paže Černé Společnosti. Anonymní kanceláři, která byla samý sádrokarton a chrom, dominovalo obrovské logo firmy, šachový kůň. Tohle nebyl Jošuův svět. Nic z toho nebylo z jeho světa. Kdybychom šli skutečně ke kořenům věci, on vlastně ani žádný svět neměl, měl je všechny.
Celou Dlouhou Zemi.

Mám přečtené skoro všechny knihy, které napsal, nebo se na nich nějak podílel můj oblíbený spisovatel, pan Pratchett. Těžce mě zasáhl jeho osud a jeho knihy se pro mě staly klenoty. Proto musím sáhnout i po této knize, na kterou jsem opravdu zvědavá.


ErebosEREBOS - HRA, KTERÁ ZABÍJÍ!
U. Poznanski

Anotace: Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?

Četla jsem o téhle knize hodně pozitiv a když jsem ji viděla v Levných knihách, odnesla jsem si ji domů. Nebyla to velká rána pro rozpočet a nebudu čekat nic skvělého, abych nebyla zklamaná, jako při četbě Kostičasu. Stejně jsem však na toto dílo zvědavá.


Cirkus prokletýchANITA BLAKE #3: CIRKUS PROKLETÝCH
L. K. Hamilton

Anotace: V USA je lykantropie i vampyrismus legální a město St. Louis je srdcem snah za rozšíření práv nelidí. Anita Blakeová - státem uznaná popravčí upírů - uvízne uprostřed bitevního pole, na němž se mají střetnout prastaří nemrtví o vládu nad městem. Kdo ji získá na svou stranu? Koho bude nucena zradit - tedy za předpokladu, že odstranění vlezlého upíra lze vůbec zradou nazvat.

Nemůže chybět další díl Anity, jelikož stále probíhá její re- reading. První dva díly mě bavily, druhý dokonce více než první a tento slibuje už nějakou tu erotiku a zabroušení víc do sféry lykantropů. Anita se mi dostává pod kůži a pokud to bude takto pokračovat dál, rozhodně se dostanu i k dalším dílům.

Už jste tyto krásky četli nebo se teprve chystáte? Nebo máte nějaké knihy, které byste mi rádi doporučili?
(Zdroj: Obrázky a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 TerushQaH TerushQaH | Web | 14. července 2014 v 20:28 | Reagovat

Erebos jsem četla a nebyla to špatná kniha.. ;)

2 Míša Míša | Web | 14. července 2014 v 21:59 | Reagovat

Tesim se na pripadnou recenzi na Erebrose :)

3 Niviat Niviat | Web | 15. července 2014 v 6:03 | Reagovat

[1]: Už jsem na něj zvědavá. :-)

[2]: Určitě nějaká bude. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40