... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Chystám se číst #16

29. července 2014 v 13:29 | Niviat |  Chystám se číst
Červenec pomalu končí a prázdniny se přesunou do své druhé poloviny. Pamatuji si, že když jsem je ještě také měla, srpen utekl ještě rychleji a já zase seděla ve školní lavici. Proto není čas na lenošení a člověk si to musí pořádně užít. I já se o to snažím, byli jsme s přítelem na výletě v brněnské ZOO a pokud to jde, jsme pořád venku.


Ve velkých vedrech se ukrývám buď v obýváku, kde máme příjemně. Pokud zrovna neumírám z přehřátí, tak si čtu na terase, protože jsem pořád nenašla lepší společnost na horké letní dny, než je dobrá kniha. Postupně se opět pročítám ke konci minulého seznamu a proto se koukneme na další tři knihy. Snažím se také postupně dohonit všechny recenze, co chybí, tak mi držte palce. Neustále také přemýšlím nad tím, že se zúčastním sobotního knižního srazu v Brně. Pokud tomu tak bude, čekejte i nějaký ten informační článek. A teď už ke knihám.
Ready Player OneREADY PLAYER ONE
E. Cline

Anotace: Píše se rok 2045 a svět, utápějící se v energetické a ekonomické krizi, je velmi chmurným místem k životu. Není divu, že většina lidí utíká před realitou do uměle vytvořeného vesmíru videoherního systému OASIS, kde mohou zapomenout na běžné starosti, vytvořit si novou identitu a jejím prostřednictvím se pak pohybovat po tisícovkách virtuálních planet, pracovat, studovat, bavit se a prožívat své sny. Navíc se tam někde skrývá i dědictví po tvůrci této videohry, miliardáři Jamesi Hallidayovi, který před svou smrtí zanechal ve skrytých koutech OASIS několik klíčů, jež mají hráčům ukázat cestu k pokladu. Trvá však dlouhých pět let, než se středoškolákovi Wadu Wattsovi podaří objevit první z nich. A potom vypukne hotové peklo, protože zájemců o dědictví, které nálezci zajistí doživotní bohatství a obrovskou moc, je nespočet a v cestě za svým cílem se neštítí žádných prostředků. Když se pak soupeření přenese z virtuálního světa do toho skutečného, končí veškerá legrace - tady už jde o život.

Po tom, co jsem slyšela samou chválu na tuto knihu, musela jsem si ji přečíst. Po úspěchu Erebosu jsem ji dokonce přesunula na začátek svého seznamu. Snažím se totiž dočíst všechny knihy, které mám ve své knihovničce a dosud jsem je na ně nesáhla a RPO je jednou z nich.


KoralinaKORALINA
N. Gaiman

Anotace: Den poté, co se nastěhovali do nového domu, se Koralina vydala na průzkum...
Zjistila, že dům má dvacet jedna oken a čtrnáct dveří. Třináct z nich se dá otevírat a zavírat. Čtrnácté jsou zamčené a za nimi je jen cihlová zeď - přesněji řečeno tam byla až do chvíle, kdy je Koralina jednoho dne otevřela a našla za nimi průchod do jiného bytu v jiném domě, který se tomu jejich podobá jako vejce vejci. Současně je ale úplně jiný: psi tady nejí nic jiného, než čokoládu, kočky umí mluvit a místo pravých ji tam přivítají jiní rodiče...

Miluji Gaimanovu tvorbu, se kterou jsem se zatím setkala a Koralina je jedna z těch knih, které jsem ještě do ruky nevzala. Napravuji to proto a to urychleně! Rozhodně hodlám v průběhu svého života přečíst od tohoto autora, pokud možno, vše a o nejlepší kusy obohatit svoji sbírku.


Až na popelCHARLIE PARKER #10: AŽ NA POPEL
J. Connolly

Anotace: Jaká je nejhorší věc, co jste kdy v životě udělali?
Randall Haight má tajemství: jako teenager spolu s kamarádem zavraždil čtrnáctiletou dívku. Teď má možnost začít nový život. Žije v malém městě v Pastor Bay ve státě Maine. Nečekaně se objevuje někdo, kdo ví o jeho provinění. Trýzní Randalla anonymními vzkazy, vyhrožuje, že odhalí jeho kriminální minulost. Randall chce, aby mu soukromý detektiv Charlie Parker pomohl.
V Pastor Bay ale shodou okolností zmizí čtrnáctiletá dívka. Také její rodina má tajemství, které se snaží úporně chránit. Charlie Parker se musí pokusit rozplést síť klamů a lží, do nichž je vtažena policie, FBI, člen gangu Tommy Morris i samotný Randall Haight.

Parkerův úkol se ukáže ještě složitější - Randall Haight totiž neříká pravdu…

Jsem ostuda, tato kniha mi leží na poličce už skoro dva roky a já se k ní ještě nedostala. Nevím čím to je, jestli mám zrovna náladu na jiný typ literatury... Každopádně se potřebuji dostat opět do čtení detektivek, jelikož pár nepřečtených ještě mám.


Už jste tyto krásky četli nebo se teprve chystáte? Nebo máte nějaké knihy, které byste mi rádi doporučili?
(Zdroj: Obrázky a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cathy Cathy | E-mail | Web | 31. července 2014 v 20:02 | Reagovat

Kupodivu nechci cist ani jednu knihu..vyjmecne..:D

Tvůj blog byl přidán do nové tabulky obsahující knižní blogy a weby. Pokud máš nějaké otázky či reklamaci, tak se ozvy. Jakékoli změny prosím hlas.

2 Niviat Niviat | Web | 31. července 2014 v 21:19 | Reagovat

[1]: Tak příště se zase třeba trefím. :-D Poslušně hlásím, že vše je v pořádku a napíšu ti to i na chat, ať o tom víš. :-D

3 basket basket | Web | 8. září 2016 v 23:16 | Reagovat

online pujcky třeboň :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40