... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

M. Meyer - Měsíční kroniky #2: Scarlet

18. července 2014 v 16:29 | Niviat |  Knihy 2014
ScarletOriginální název: Scarlett
Žánr: Sci- fi, fantasy
Rok vydání: 2013
Počet stran: 456
Vydal: Egmont

Anotace: Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě.
Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet jen nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly...

V hlubokém lese, v malé chaloupce, žije babička, která netuší, že v jejím okolí přebývá zlý a mlsný vlk. Když ten jednoho dne objeví lásku k převlekům a dostane hlad, slupne nebohou babičku a dá si šlofíka v její posteli, než dojde hlavní chod ("Babičko, proč máš tak velké oči?"). Nebo že by to byla jiná pohádka?Pokračování Měsíčních kronik nás zavede do Francie, kde se setkáváme se Scarlet. Dívkou, která neměla lehké dětství a proto ji vychovává babička, která je pro ni velkým vzorem. Skrývá však tajemství, které by ji i její vnučku s červenou kapucí, mohlo stát život. Když jednoho dne zmizí, vydává se ji dívka hledat. Společníka jí dělá zjizvený rváč Vlk, který není tím, kým se zdá. Pes, který štěká, nekouše... ale jak je to s vlky?

Po tom, co jsme opustili Cinder, nám autorka představuje další důležitou postavu příběhu, který tím získává další velmi zajímavou dějovou linku. Velkým plusem je, že hlavní hrdinka je velmi temperamentní a ohnivá, tvoří tedy kontrast k zakřiknuté Cinder, se kterou se tu samozřejmě také setkáme.

Kniha je opět příjemnou oddechovou četbou, která vás naprosto pohltí a je velkým problémem, ji odložit a věnovat se něčemu jinému. Já jsem ji zhltla během tří dnů a nervózně čekala, kdy se mi do ruky dostane pokračování, Cress. V době, kdy tenhle článek píšu, ji mám už také přečtenou, ale to bych předbíhala, na recenzi třetího dílu si počkáte jen chviličku.

I když jistě všichni známe pohádku o Karkulce, v tomto netradičním podání je spousta věcí, které dokážou překvapit a hlavně vykouzlit na tváři nesčetně úsměvů. Scarlet mi přirostla k srdci stejně jako Cinder a oblíbila jsem si i Vlka. Druhý díl je o poznání akčnější a situace okolo měsíční královny Levany se pěkně přiostřuje. Už teď můžu říct, že tato série patří opravdu mezi moje nejoblíbenější a vřele ji doporučuji všem, co mají rádi netradiční pojetí pohádek a nebo hledají příjemné čtení, třeba právě na horké letní dny.***

M. Meyer (1984) žije v Americe, má dva vysokoškolské tituly z oboru publikování a kreativního psaní. Je členkou asociace Amerických romantických spisovatelů, na svém kontě má novelu "The Phantom of Linkshire Manor" a pod pseudonymem Alicia Blade napsala přes čtyřicet fanfikcí.

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anette Anette | Web | 18. července 2014 v 16:40 | Reagovat

Na četní Scarlet už se neskutečně těším! A po tvé recenzi snad ještě víc :D Jsem strašně zvědavá na to jak si autorka poradila s další pohádkou.

2 Niviat Niviat | Web | 18. července 2014 v 16:43 | Reagovat

[1]: Určitě se těš, fakt to stojí za to. :-)

3 Ronnie Ronnie | Web | 18. července 2014 v 16:56 | Reagovat

Měsíční kroniky jsou naprosto boží! Já bych je dokonce označila za svou nejoblíbenější YA sérii, alespoň aktuálně. :-D Originální, zajímavé, čtivé, super postavy, úžasně promyšlené...a k tomu všemu díl od dílu lepší! Třeba Cress - dokonalost. Na čtvrtý díl se neskutečně těším, i když z toho čekání se asi zblázním. :-D

4 Niviat Niviat | Web | 18. července 2014 v 17:02 | Reagovat

[3]: Tak to máme stejný názor, Cress byla vynikající a Winter se snad nedočkám. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40