... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

M. Meyer - Měsíční kroniky #3: Cress

23. července 2014 v 14:06 | Niviat |  Knihy 2014
CressOriginální název: Cress
Žánr: Sci- fi, fantasy
Rok vydání: 2014
Počet stran: 616
Vydal: Egmont

Anotace: Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má.

Vysoko ve věži je uvězněná dívka, jíž dělá společnost pouze její vlastní já. Od malička nezná nic jiného, než jen svoji věznitelku, je však plná tužeb a snů, za které hodlá bojovat.Znovu se setkáváme se starými známými hrdiny, kteří stále plánují, jak sesadit z trůnu zlou královnu Levanu a zachránit tak nejen Kaie, ale s ním i celou zemi. Útlá společnost dvou lidí se rozrostla o Vlka a Scarlet, jejichž příběhem jsme se nechali unášet v minulém dílu Měsíčních kronik. Přátelé ve zbrani hledají možnost, jak vládu vrátit právoplatné dědičce, princezně Selene, ale hlavně při tom nepřijít o život. Netuší však, že se na jejich stranu postavil nečekaný spojenec, který je velmi chytrý a má mnoho dalších důvodů, proč nenávidět vládnoucí měsíčňany.

V satelitu, který na pohled lhostejně obíhá planetu, žije Cress. Za svůj krátký život se stihla zdokonalit v počítačových technologiích a stala se tak přínosem a otrokem pro měsíční královnu. Velmi dlouho se nestříhala a proto první věc, kterou spatříte, jsou neskutečně dlouhé vlasy. S oblibou si je omotává kolem zápěstí, aby jí nepřekážely. Má spoustu snů a tužeb a jedna z největších se jí záhy splní...

Třetí pokračování série je opět stavěno na dalším pohádkovém příběhu, tentokrát je jím příběh Lociky, která žije uvězněna ve věži a oplývá neskutečně dlouhými vlasy, po kterých za ní šplhal její vyvolený. Autorka ji opět interpretuje po svém a je z toho jízda, která trvá více než 600 stran. I přes tuto cvalíkovost má děj neskutečný spád a ač byla Cinder i Scarlet napsány skvěle, pro mě je Cress jednoznačně zatím nejlepší knihou Měsíčních kronik.

Dostala jsem v ní dojemné momenty, kdy jsem si říkala, jak je život nespravedlivý, ale také ty, kde moje srdce skákalo do stropu radostí. Všechny předešlé dějové linky se propojily do jednoho hvězdného tance, kterým jsme se prokolíbali k touze hned po dočtení uchopit do rukou Winter. Ta však u nás vyjde až příští rok a tak nás čeká nekonečné čekání. Smutné je, že skvělé série mají méně dílů, než některé, kterým bych se nejraději úplně vyhnula.

Měsíční kroniky jsou skvělým čtením na dlouhé letní večery, kdy vám horko nedá spát. Pokud se začtete, stejně nebudete chtít usnout. A co na tom, že se s hrdiny zapotíte ještě víc?


***

M. Meyer (1984) žije v Americe, má dva vysokoškolské tituly z oboru publikování a kreativního psaní. Je členkou asociace Amerických romantických spisovatelů, na svém kontě má novelu "The Phantom of Linkshire Manor" a pod pseudonymem Alicia Blade napsala přes čtyřicet fanfikcí.

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lina lina | Web | 23. července 2014 v 14:18 | Reagovat

že? Cress je dokonalá..já teda zbožňuju všechny ty knížky a nemůžu se dočkat té poslední!

2 Niviat Niviat | Web | 23. července 2014 v 14:21 | Reagovat

[1]: To je, celá ta série je skvělá. Měla jsem knihy jen půjčené, ale budu si je muset všechny koupit do knihovny. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40