... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Červenec s knihou

3. srpna 2014 v 14:18 | Niviat |  Měsíční souhrn
Další měsíc je za námi, taky vám to tak hrozně utíká? Ani jsem se nenadála a blíží se moje narozeniny. Když jsem ještě chodila do školy, znamenalo to, že co nevidět zase usednu do školní lavice, teď už mě to však trápit nemusí. Pokud to jde, užívám si čtení venku a propadla jsem závislosti na rajčatech, které si pěstujeme na zahradě.

Včera jsem se zúčastnila dalšího skvělého srazu, kde jsem se setkala se svými oblíbenci a měla šanci poznat opět další zajímavé a dosud neokoukané lidi. Mám tyto sešlosti čím dál raději a doufám, že se v nich bude hojně pokračovat. V nejbližších dnech si tu budete moci přečíst report a být smutní z toho, že jste se nezúčastnili, nebo zavzpomínat, pokud jste přítomni byli. Teď už se však vrhneme na to, proč vlastně tento článek píšu. Co vše jsem přečetla za uplynulý měsíc a jak to na mě zapůsobilo?


44. L. K. Hamilton - Anita Blake #2: Rozesmátá mrtvola (288 str.)
47. T. Pratchett, S. Baxter - Dlouhá Země (384 str.)
48. E. Cline - Ready Player One: Hra začíná (512 str.)
--- 2570 str. ---

Tento měsíc jsem se ve čtení opravdu činila a proto se červenec řadí zatím na druhé místo v žebříčku přečtených stran za měsíc. Lépe dopadl jen leden s 3129 stranami. Prim však rozhodně drží v tom, že jsem nečetla žádnou vyloženě slabou knihu a proto bylo vybírání těch nej ještě o dost těžší, než obvykle.


Největší překvapení:
Erebos

U. Poznanski - Erebos: Hra, která zabíjí!
Nejsem člověk, který by hrál počítačové hry a proto byla četba Erebosu velkou sázkou do loterie. Konečně jsem pronikla do tajů herního života a pochopila, co na tom nejspíš lidé mají. Vzápětí jsem také přečetla Ready Player One: Hra začíná od E. Clinea, která byla ještě mnohem překvapivější a já si ji zamilovala. Takže podle správného by tu měly být ona, ale bez přečtení Erebosu, bych se do ní asi tak rychle nepustila.


Největší zklamání:
Dlouhá Země

T. Pratchett, S. Baxter - Dlouhá Země
Pan Pratchett patří dlouhodobě mezi mé nejoblíbenější spisovatele. Četla jsem od něj skoro vše, co napsal sám a pozvolna se přesouvám ke knihám, kde se o autorství dělí. Bohužel u této knihy mi přišlo, že je tam jeho vlivu hrozně málo a cítila jsem jej pouze v postavě Lobsanga. V průběhu čtení pak u mě převládal stesk po zeměplošských postavách typu Bábi Zlopočasná, Mrakoplaš a obzvlášť Smrť.


Nejsympatičtější postava:
Cress

M. Meyer - Měsíční kroniky #3: Cress
Cress je takové roztomilé jelítko, které touží opustit ulitu a musí být zachráněno. Na druhou stranu je ale, v jistém ohledu, geniální a velmi prospěšná našim známým hrdinům. Netrvalo dlouho a zapadla mi do příběhu přesně tam, kde jsem dosud cítila nějakou tu mezeru a dokonale ji vyplnila.


Hlavní postava "na zabití":
Dlouhá Země

T. Pratchett, S. Baxter - Dlouhá Země
Jošua byl natolik nepratchettovský, až moje srdce brečelo nad tím, že je v příběhu hlavní. Postupem času se mi na místo postavy, okolo níž se vše točí a je středem mého zájmu, dostal Lobsang a zůstal tam až do otočení poslední stránky. Jošuovi se opravdu nepovedlo vkrást do mého podvědomí a nějak více se tam usadit.


Nejtroufalejší autor:
Kostičas

S. Shannon - Kostičas #1: Kostičas
Takový informační masakr jsem už dlouho nezažila! Hlava mi, ze všech informací, jde kolem ještě teď, ale zároveň obdivuji autorčinu odvahu. Zahltit čtenáře v úvodu tolika popisy, detaily, reáliemi... to svádí k tomu, že knihu hned v úvodu odloží a víc se k ní nevrátí. Stačí však vydržet a kniha vám to vynahradí.


Dalšího souhrnu se dočkáte zase za měsíc, doufám, že přečtu alespoň stejný počet knih.
(Zdroj: Obrázky a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | Web | 3. srpna 2014 v 20:32 | Reagovat

Nejtroufalejsi autor, to je skvela kategorie a protoze se na Kosticas chystam, tak se tesim, jak se ten zacatek bude zamlouvat mne.

2 Niviat Niviat | Web | 4. srpna 2014 v 7:50 | Reagovat

[1]: Jsem moc zvědavá, co na něj řekneš. :-)

3 Dragita Dragita | Web | 5. srpna 2014 v 10:48 | Reagovat

Vidíš jak mě lákáš? Jakmile dočtu Krevní Pouto a Pouštní kopí, musím se vrhnout na Cress :-D

4 Niviat Niviat | Web | 5. srpna 2014 v 11:06 | Reagovat

[3]: To bys opravdu měla, byla to skvělá jízda od začátku do konce. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40