... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

T. Donbavand - Doctor Who #1: Závoj smutku - Doctor Who blogtour

17. září 2014 v 22:27 | Niviat |  Doctor Who blogtour
Závoj smutkuOriginální název: Shroud of Sorrow
Žánr: Sci- fi
Rok vydání: 2014
Počet stran: 256
Vydal: Jota

Anotace: Britský kultovní seriál Doctor Who se zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako nejdéle vysílaný televizní sci-fi seriál. Dočkal se uvedení na českých obrazovkách a nyní přichází v knižní podobě.

Vydejte se na cestu spolu s tajemným humanoidním mimozemšťanem, který si říká Doktor a cestuje časoprostorem ve své vesmírné lodi TARDIS. Závoj smutku nás přenáší do dob dávno minulých - je 23. listopad 1963, den po zabití Johna F. Kennedyho. Tváře mrtvých se noří odevšad, začínají mluvit a křičet… a cpát se do našeho světa. Dokáže se Doktor ponořit do svého smutku, aby zachránil lidstvo?

Je normální vzpomínat na milované zesnulé, problém nastává, když se mrtvým nelíbí, jak jste se k nim zachovali před smrtí.Celonárodní tragédie, tato dvě slova skloňují (ve všech pádech) občané USA. Jejich prezident je mrtev a zoufalství se šíří celou zemí. Není proto divu, že toho využijí dosud neznámí vetřelci a pokusí se náš svět ovládnout. Začnou se objevovat mrtvé tváře, křičící do světa všechny křivdy, které na nich byly spáchány a nutí své milované pozůstalé klesat až na dno svého zármutku. Začíná neskutečná jízda, kterou nás provází charismatický chlapík s motýlkem, protože nosit ho je prostě "děsně cool". Seznamte se s Doctorem, nejvíc stylovým cestovatelem vesmírem všech dob, který rozzáří i ty nejponuřejší večery.

V této humorem, až po okraj naplněné knize, není nouze o ztřeštěné situace a spoustu hlášek, které vás srazí smíchy pod stůl. Pokud milujete seriál, bude se vám líbit i tento poklad s poutavou obálkou. Není popisem žádné odvysílané epizody, ale celý Doctorův svět příjemně prohlubuje a přivádí nás dějem do unikátní části jeho života. Znalci televizní tvorby si také mohou povšimnout nějakých vzpomínek, které s ním úzce souvisí a vrátí nás na chvíli zpět do minulosti.

Celý příběh je psán třetí osobou, proto můžeme události sledovat z pohledů různých hrdinů, což dodává čtení na zajímavosti. Trhlé chování hlavní postavy mě neustále vracelo někam do dětských let, kdy všechno byla zábava a to i pokud by se jednalo o konec světa, zaplněného zármutkem.

Děj má spád a kniha je opravdu velmi čtivá, ke škodě je jen v některých momentech zvláštní překlad, který nám, v původně cizojazyčné knize, servíruje na podnosu Kaisra a Lábuse. Jedenáctý Doctor však tuto maličkost naprosto zastiňuje a vše doplňuje naprosto plnohodnotný a skvěle popsaný vztah s Clarou.

Pro znalce a milovníky seriálu je tato četba příjemným zpestřením a takřka povinností. Pokud jste těmito příběhy nepolíbení, neváhejte a stejně se začtěte. K závislosti to je totiž jen malý krůček a já beznadějně propadla tomuto kouzlu.


Za poskytnutí recenzního výtisku velmi děkuji nakladatelství Jota, která přivedla knihu Doctor Who: Závoj smutku k životu pro české čtenáře.


***

T. Donbavand (1967) se narodil v Liverpoolu, v současné době žije s rodinou v Lancashiru. Je autorem mnoha knih pro děti a velkým fanouškem seriálu Doctor Who.


(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | E-mail | Web | 23. září 2014 v 18:45 | Reagovat

Je zajímavé, jak se věci dokáží seběhnout. O této knize jsem před jejím vydáním ani nevěděla a znenadání se ocitla na mém seznamu "knih, které si musím bezpodmínečně přečíst, i kdyby mi za patami hořelo". Tvá recenze mě pouze utvrdila v tom, že si tuto knihu nesmím nechat ujít. A jsem ráda, že na ni čtu pozitivní názor. ;-)

2 Niviat Niviat | Web | 23. září 2014 v 23:17 | Reagovat

[1]: To jsem moc ráda, že tě v tom utvrdila a doufám, že se bude líbit. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40