... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

JAK SI ŽIJU 1. 11. 2014 - Nejen Knižní hororový sraz

4. listopadu 2014 v 13:26 | Niviat |  Deník
Po dlouhém zvažování jsem se rozhodla i já zapojit do projektu Rachel-Roo a poodhalit vám tak něco málo ze života mimo knižní recenze a hudební reporty. Samozřejmě se podělím pouze o některé věci, nechci tu z toho mít zpovědník. Na druhou stranu může mnoho z vás zjistit, co jsem vlastně za člověka a co vyplňuje můj volný čas. Tady je tedy můj první článek do projektu JAK SI ŽIJU.


Něco nového začíná a proto bude tento díl speciální a to nejen délkou, ale i obsahem. Na nadcházejících řádcích se totiž dočtete také o tom, jak probíhal mnou pořádaný knižní sraz. Můžete tedy nahlédnout i do mých pocitů v roli pořadatele. Tak směle do toho...

8:00 Poněkud časný budíček na to, že jsem šla spát až skoro ve dvě ráno a čeká mě velmi náročný den. Ke snídani si dávám svoje oblíbené mysli s ovocným jogurtem a hrnek čaje.

9:00 Začínám pozvolna panikařit! Skládám papírky, které pomohou při realizaci soutěže na knižním srazu. U toho si čistím zuby, češu se a hospodařím na svém městečku ve hře Forge of Empires, kterou hrajeme s Dragiat.

9:30 Nenacházím čisté ponožky, za pět minut musím vyrazit, abych stihla autobus. Po chvíli si uvědomuji, že vlastně celou dobu zírám do špatného šuplíku. To nám ten dnešní den hezky začíná.

10:00 Jsem na cestě na oběd k sestřenici, dnes mi to vyhovuje, protože alespoň nemusím nic vařit. Doufám, že mám sebou vše, co dnes budu potřebovat. Jedu novým typem autobusu s plastovými sedačkami a mám problém se sklouzáváním na podlahu, když řidič zatáčí nebo brzdí. Zběsilá to jízda.11:00 Piji svou oblíbenou kávu a kroutím hlavou nad tím, jak se moje rodina dokáže bavit půl hodiny naprosto o ničem a ještě u toho dělat z komára velblouda. V hlavě se mi honí myšlenky na blížící se sešlost knihomilců a knihomilek.

12:00 Zasedám k obědu. Poprvé v životě jím pljeskavicu (klasická chorvatská pochoutka) udělanou na grilu, s opečenou zeleninou, chlebem a zeleninovým salátem. O malou chvíli později proběhne požár národního parku u mě v ústech, po požití maďarské papriky. Pálilo to tolik, že mi nevadilo, si jich nakonec ještě několik přidat.

13:00 Chystám se k odchodu a začínám být neskutečně nervózní. Dosud jsem u sebe neobjevila přílišné organizátorské schopnosti. Zavání to pěkným trapasem.

13:26 Vyrážím později, než jsem chtěla a jaká to lahoda, opět tím úžasným autobusem.

13:52 Po proklouzané cestě utíkám na šalinu x3 a už teď vím, že to úplně nestíhám. Mám pocit, že by bylo dobré být šnekem. Přece jen se člověk může schovat do ulity.

14:00 - 18:15 Vcházím do Sona, kde už pár lidí diskutuje... Knižní hororový sraz začíná!

Účastníci z řad blogerů:


... a samozřejmě moje maličkost.

Jakožto pořadatelka se za sebe stydím, jelikož jsem dorazila později, než někteří účastníci. Doufám, že mi to všichni odpustí. Postupem času se dostavilo pár dalších lidí, popravdě jich bylo o dost více, než na všech srazech, kterých jsem se kdy zúčastnila. Potěšilo mě to, ale zároveň jsem byla opravdu neskutečně zaskočená tím počtem. Moje vyjadřovací schopnosti se pohybovaly někde na bodu mrazu a to bych měla něco organizovat? Nezbývalo nic jiného, než se rozsadit okolo dvou stolů vedle sebe. Tím se započala moje Tour de stůl a snaha o to, abych se bavila se všemi. Před třetí hodinou jsem pak spustila poměrně šílenou hru, která byla zcela výplodem mé praštěné mysli.

Soutěžilo se o dvě knihy od Joty, úžasnou tašku Knižního kukátka a také o Oscara. Po částečném ostychu na začátku, jsem měla pocit, že smíchy padnu pod stůl, když mezi nás zavítala postava, která nemá ráda brambory a nemůže být bez své bižuterie, průhledná entita, nebo tajemné zjevení, které má slabost pro oslíky. Zbytek srazu se nesl ve stylu volné zábavy, protože té není nikdy dost.

S přibývajícími hodinami počali účastníci odcházet a zůstalo jen tradiční tvrdé jádro obohacené o neokoukané tváře, které však úžasně zapadly. Nastala chvíle, která je součástí každého srazu. Medrošek touží používat tlačítko delete! Konečně přiznal, že je beznadějně porouchané. Prodělali jsme psychologické hodnocení osobnosti, odmítali porod, vyvolávali Nietzcheho, ale jinak jsme naprosto normální a mírumilovní lidé, kteří v dětství kreslí domeček, stromeček, kadibudku a vedle toho hrobeček. :-D Pořídili jsme také konečně hromadné foto, na kterém ovšem chybí ten nejdůležitější článek, takže příště musí být druhý pokus o selfie. Mezitím si může Vojta doma natrénovat Saxánu. :-D


Co z toho všeho plyne? Choďte na srazy, protože takové zážitky, jako z nich, nikde jinde nenasbíráte...

18:15 Pozvolna odcházím sehnat něco na jídlo a vyrážím na Samhainfest na Melodku, bude to ještě dlouhá noc. Už teď je mi smutno po úžasných lidech z knižního srazu a těším se na další.

19:30 Vcházím do klubu, který se začíná pomalu plnit. Více se dozvíte v reportu, který se tu objeví během tohoto týdne.

3:00 Dnes to bylo opravdu náročné, konečně jdu spát.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mariella Mariella | Web | 4. listopadu 2014 v 15:24 | Reagovat

Pěkný článek! :) Já se osobně na žádný knižní sraz nedostala, ale mám zkušenost se srazy s lidmi z takové jedné virtuální školy čar a kouzel. :D Mimochodem, naše organizátorka taky dorazila skoro až poslední, ale nikomu to nevadilo, ještě jsme předtím stihli si zapamatovat a zas zapomenout všechna jména. :D
Hra musela být šílená, třebaže na naše nošení vajíčka na lžíci po Praze zřejmě nic nemá. O:)
(Kreslení hrobečků v dětství je samozřejmě naprosto normální! O:))

2 Niviat Niviat | Web | 4. listopadu 2014 v 17:08 | Reagovat

[1]: Děkuji. :-) Tak to rozhodně nemá. :-D (To jsem ráda, že jsem normální. :-D )

3 Em Age Em Age | Web | 8. listopadu 2014 v 14:41 | Reagovat

Byl to opravdu dobrý sraz, jsem ráda, že jste nás vzali mezi sebe. :-)
Tak možná se někdy potkáme na dalším srazu. :D
Jinak díky za mini-reklamku v podobě odkazu na můj blog. 8-)

4 Niviat Niviat | Web | 8. listopadu 2014 v 15:15 | Reagovat

[3]: Není vůbec zač. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40