... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Losing It - úvod

25. listopadu 2014 v 19:26 | Niviat |  Články
Jednoho dne jsem vyplnila formulář na stránkách Joty, kde jsem se hlásila o recenzní výtisk knihy Losing It od Cory Carmack. Nedávala jsem si velké naděje, přece jen je spousta kvalitních knižních blogerů. Jaké to bylo překvapení, když jsem otevřela mail a vykoukla na mě zpráva o tom, že jsem byla vybrána. Tímto nakladateství velmi děkuji!

Moje první pocity byly radostné, pak mi došlo, že u mě je to opravdu velká sázka do loterie. Nejsem totiž člověk, který by sám vyhledával tento typ literatury a hltal ho. Výzva je však výzvou a já se jí hodlala chopit s plnou vervou. Jak jsem se popasovala s tématem této knihy a moje pocity při čtení se dozvíte v chystané recenzi. Pro ty, kteří neví, o jakou knihu jde, tu mám malé představení s krátkou ukázkou, informacemi o autorce a mým drobným doporučením.Losing ItOriginální název: Losing It
Rok vydání originálu: 2012
Český název: Losing It
Žánr: New adult, romantická
Rok vydání: 2014
Počet stran: 248
Vydal: Jota
Překladatel: Jaroslava Novotná

Anotace: "Jak to, že jsem pořád ještě panna?" ztrápeně si opakuje každý den při pohledu do zrcadla Bliss Edwardsová, na první pohled úspěšná a bezproblémová studentka herectví obklopená množstvím přátel, kteří však absolutně netuší, čím se jejich pohledná a inteligentní kamarádka užírá. Hodlá skoncovat s panenstvím - jenže ten pravý stále ne a ne přijít.

V okamžiku, kdy se její sexem protřelá kamarádka Kelsey dozví, že Bliss není přes svůj "handicap" ani lesbička, ani nehodlá odejít do kláštera, navleče ji do úzkých šortek a trička s tak velkým výstřihem, jaké by si samotná Bliss nikdy neoblékla. A potom ji s prohlášením "konečně si vrzneš" odtáhne do blízkého baru, kde ji po konzumaci několika panáků na kuráž vybízí, aby si našla kvalitního milence na jedno použití. Bliss prchá zbaběle na záchod, ale cestou narazí na zajímavého mladíka jménem Garrick, zabraného do čtení Shakespeara. Neplánovaně přeskočí jiskra a Bliss má tu noc skutečně šanci prožít pohádkový sex... , ze kterého však na poslední chvíli s mnoha nepodařenými výmluvami vycouvá.

Další den ráno, první hodinu posledního semestru, Bliss málem omdlí: zjišťuje, že Garrick, který před necelými osmi hodinami ležel nahý v její posteli, je jejím novým profesorem!


Ukázka:
Pořádně jsem se nadechla.
Jsi úžasná. No, úplně jsem tomu nevěřila, tak jsem si to v duchu zopakovala ještě jednou.
Úžasná. Jsi úžasná. Kdyby moje myšlenky četla máma, určitě by mi dala kázání o skromnosti. Jenomže se skromností jsem to nikdy nikam nedotáhla.
Bliss Edwardsová, jsi fakt šťabajzna.
Takže, jak to, že jsem ve dvaadvaceti jediná osoba v širém okolí, která si ještě nevrzla? Já, vysokoškolačka před promocí a stále neposkvrněná jako kvítek lilie. A teď tady stojím v pokoji a lituju toho, že jsem sebrala odvahu a svěřila se kamarádce Kelsey. Zareagovala asi tak, jako kdybych jí řekla, že pod svou áčkovou sukní schovávám ocas. A ještě dřív, než její čelist dokončila svůj pád, jsem věděla, že to byl hodně špatný nápad.
"Fakt, jo? To kvůli Ježíšovi? Jakože si to necháváš pro něho?" Kelsey neměla se sexem problém. Měla tělo Barbie a sexem nabušený mozek pubertálního kluka.

CCO autorce:
C. Carmack vyrůstala v malém městečku v Texasu, v současné době žije v New Yorku. Je jí něco přes dvacet a ráda píše o lidech stejné věkové kategorie. S chutí píše o postavách, které prožívají nadmíru trapné situace, které však překvapivě nekončí katastrofou, ale nalezením toho pravého. V životě se již věnovala mnoha profesím, od práce v maloobchodě přes výuku, až k vytouženému psaní. Řídí se motem "Je třeba se postavit čelem ke všemu, co život přináší do cesty a naučit se s tím žít - tedy pokud to zrovna nejsou nůžky".

Autorku najdete na twitteru @CoraCarmack
Také můžete navštívit její blog http://coracarmack.blogspot.com a dozvědět se nejnovější informace o připravovaných trapných románcích.
Pokud se vám líbil příběh Bliss a Garricka, nenechte si ujít další z řady příběhů, které pro vás Cora Carmack napsala. Tentokrát se bude jednat o milostné peripetie kamaráda Cadeho...


Doporučení na konec, knihu si přečtěte pokud...

Se vám líbilo Padesát odstínů šedi, zasloužíte si totiž konečně něco kvalitněji napsaného.

Máte rádi romantické knihy a přečetli jste hodně svazků červené knihovny.

Potřebujete vypnout u oddechové knihy a vyčistit si mozek.

Jste dvacetiletá panna, která si myslí, že přijít o to je to nejdůležitější na světě a je jedno s kým.

Jste úchylní na prudké elegány s britským přízvukem.

Máte slabost pro divadlo.

Nudíte se a nechcete si pořídit medvídka mývala.

Si připadáte ve vztazích s opačným pohlavím jako slon v porcelánu.

Máte rádi zamilované příběhy, ale toužíte i po nějakém tom humoru a ne jen tetřevím tokání.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | E-mail | Web | 26. listopadu 2014 v 9:48 | Reagovat

Jak románky nečtu, tato kniha mě z popisu docela zaujala, takže se těším na tvou recenzi a kdo ví? Třeba si ji přečtu. :)

2 Niviat Niviat | Web | 26. listopadu 2014 v 14:20 | Reagovat

[1]: Já právě tenhle typ literatury taky normálně nečtu, ale tohle opravdu nebylo špatné. Příjemná oddechovka. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40