... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Š. Kopřiva - Aktivní kovy

17. listopadu 2014 v 20:05 | Niviat |  Knihy 2014
Aktivní kovyŽánr: Sci- fi
Rok vydání: 2014
Počet stran: 372
Vydal: Crew
Formát: E- kniha

Anotace:Vojín De Klerk byl nejdokonalejší superzabiják, kterého galaktická armáda kdy měla. Neznal nic než rozkazy, nehovořil jinak než jazykem vojenských hlášení a nezdravil civilisty jiným pozdravem než "Dobrý den, střeva ven". Ale to je minulost. Armáda se ho zbavila a umyla si nad ním ruce. De Klerk už není vojenský superzabiják.Teď je mediální hvězda, nelítostný obchodník s nanuky, reverend církve Michaela Jacksona, velikonoční zajíček, masový vrah, milující otec, méďa Béďa, umělec vystavující v nejprestižnějších galeriích Oparu, krvelačný mašinfíra dětských vláčků...… a především hrdina internetové série AKTIVNÍ OLOVO (která vychází vůbec poprvé v knižní podobě) a jejího pokračování AKTIVNÍ RTUŤ (které vychází vůbec poprvé).Jestli vám něco říká vyšinutost a zběsilá akce, tak nalít si do hlavy žhavou taveninu AKTIVNÍCH KOVŮ je možná nejlepší nápad, jaký jste za poslední roky měli.


Máte práci, která je vaším životem, jednoho dne o ni však přijdete. To už se tak občas stává... V pozici nezaměstnaného se prodíráte trhem práce a najednou - NANUK! Nejlepší přítel všech dětí a rodičů vám dá novou náplň života a důvod, proč dál žít.Vojín De Klerk rozhodně není prototypem kladného hrdiny, na kterého jsme z knih zvyklí. Jedno se mu však nedá upřít, pokud má někoho rád, je ochoten se pro něj prát do roztrhání nehorázného množství těl. Jako ryba ve vodě se cítí hlavně v meziplanetárních rozhovorech, které provádí vysoce diplomatickou cestou, s nátlakem a hlavně pěkně z blízka. Zapomeňte na roztomilého Rákosníčka z večerníčků, rákosníci z jiné planety jsou zákeřné bestie, s kterými si není radno zahrávat. A co tam ta paní, která si jen tak přechází ulici. Není ona potencionálním nebezpečím pro náš svět?

Štěpán Kopřiva nám opět mistrně servíruje krvavou porci jízlivostí a toho nejčernějšího humoru. Zbaven zbytku svědomí se člověk baví u totální zkázy. Vůbec mu nepřijde divné se potutelně uculovat u pasáží, kde trpí nevinní lidé za to, že se ocitli ve špatný čas přesně na tom místě, kde se vyskytuje hlavní hrdina. Ten je vám však nadmíru sympatický, i přes fakt, že je to v podstatě naprostý psychopat, který nepatří mezi běžné občany. A co ten jeho podivný slovník, díky kterému působí všude o mnoho exotičtěji, pokud promluví? V průběhu příběhu se také přesvědčíme o tom, jak ničivou silou mohou být média a jak dokáží zaonačit a pozměnit pravdu tak, že se vše dobré ve zlé obrátí. Někdy kvůli nim spadne i nějaká ta budova...

Celá kniha je rozdělena do dvou příběhů. Aktivní olovo v minulosti vycházelo na pokračování na internetovém portálu prochlapa.cz a nedoznalo nějakých výrazných změn. Kvalita nebroušeného diamantu, který skrývá mnohá tajemství, mu byla ponechána a jedná se o opravdový masakr. Druhá část, Aktivní rtuť, je o něco klidnější a celkově poněkud slabší odvar té první. I zde se však hodně vraždí a potoky krve se přesunou i na jinou planetu.

Tato strhující jízda vám opravdu nedá spát, královsky se pobavíte a zapomenete na jakýsi nepsaný kodex cti, protože škodolibě se smát cizímu neštěstí, to se přece nedělá. Pokud chcete něco stylového a oddechového, jsou Aktivní kovy tou správnou volbou.


***

Š. Kopřiva (1971) se narodil v Praze a v současné době se živí jako spisovatel a scénárista na volné noze. Svoje příznivce si získal romány Zabíjení, Asfalt a Holomráz, komiksové nadšence pak titulem Nitro těžkne glycerínem.


Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji Knihy.iDNES. Tuto e- knihu si můžete pořídit i vy a to !ZDE!


(Zdroj: Obrázek a anotace z http://knihy.idnes.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40