... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

C. Carmack - Losing It

3. prosince 2014 v 13:44 | Niviat |  Knihy 2014
Losing ItOriginální název: Losing It
Žánr: New adult, romantická
Rok vydání: 2014
Počet stran: 248
Vydal: Jota

Anotace: "Jak to, že jsem pořád ještě panna?" ztrápeně si opakuje každý den při pohledu do zrcadla Bliss Edwardsová, na první pohled úspěšná a bezproblémová studentka herectví obklopená množstvím přátel, kteří však absolutně netuší, čím se jejich pohledná a inteligentní kamarádka užírá. Hodlá skoncovat s panenstvím - jenže ten pravý stále ne a ne přijít.

V okamžiku, kdy se její sexem protřelá kamarádka Kelsey dozví, že Bliss není přes svůj "handicap" ani lesbička, ani nehodlá odejít do kláštera, navleče ji do úzkých šortek a trička s tak velkým výstřihem, jaké by si samotná Bliss nikdy neoblékla. A potom ji s prohlášením "konečně si vrzneš" odtáhne do blízkého baru, kde ji po konzumaci několika panáků na kuráž vybízí, aby si našla kvalitního milence na jedno použití. Bliss prchá zbaběle na záchod, ale cestou narazí na zajímavého mladíka jménem Garrick, zabraného do čtení Shakespeara. Neplánovaně přeskočí jiskra a Bliss má tu noc skutečně šanci prožít pohádkový sex..., ze kterého však na poslední chvíli s mnoha nepodařenými výmluvami vycouvá.

Další den ráno, první hodinu posledního semestru, Bliss málem omdlí: zjišťuje, že Garrick, který před necelými osmi hodinami ležel nahý v její posteli, je jejím novým profesorem!

Je vám přes dvacet a stále tápete v milostném životě natolik, že si vaše okolí začíná šeptat o vaší sexuální orientaci? Máte dvě možnosti, vyspat se s někým jen tak, abyste to už měli za sebou a nebo... se zamilovat.Bliss nemá problém s tím, že by byla mezi lidmi outsider, nebo by byla snad ošklivá, jen ještě nenašla nikoho, kdo by ji zbavil panenství. Dokonce i její blízká kamarádka Kelsey už začíná mít pochybnosti o tom, na jaké pohlaví si ve snech myslí. Jeden večer ji, i proti protestům, vytáhne ven. Hlavní hrdinka tu osudnou noc zjišťuje, že jejím hlavním problémem je vlastní mozek. O tom, že někdy stojí za to, si počkat na toho pravého, není třeba se zmiňovat. Roztáčí se kolotoč zakázané a utajované lásky, odmítání a utíkání před nevyhnutelnou pravdou.

Na první pohled by se mohlo zdát, že budete číst typickou romantickou slátaninu, která má za cíl ve vás pouze vzbudit pocit pohádkové lásky až za hrob. To však není ani zdaleka pravda. Před Bliss stojí nejdůležitější rozhodnutí v jejím životě, které jí hodně potrápí mysl. Co bude dělat, až za měsíc skončí škola? Někdy je opravdu těžké, vybrat si ze dvou vášní, i když se týkají stejného oboru.

Velkým pozitivem knihy je její čtivost, pokud si k ní uděláte pohodlí, za večer se dozvíte, jak to všechno dopadne. Oproti literatuře tohoto typu se nám dostane i dávky humoru a vtipných hlášek, které se dají aplikovat i na naše vlastní životy. A to, ať už jsme studenty nebo ne.

I přes takřka pohádkový začátek lásky není na ději nic neuvěřitelného, co by se nám, při troše štěstí nemohlo stát. Než jsem se do příběhu pustila, téhle nereálnosti jsem se obávala, moje pochyby se však rozplynuly. Četba tohoto žánru u mě byla velkou sázkou do loterie, kdy anotace rozdala pochybné karty, po promíchání se však ukázalo, že v ruce drží pár trumfů. Postavy byly sympatické, u potrhlých událostí se člověk zasmál...

Čtenář v knize Losing It dostane romantiku servírovanou na červeném koberci, kořeněnou kvalitním stylem psaní autorky, kterým se odlišuje od braku typu harlekýnek. Pokud jste milovníky tohoto stylu vyprávění, neváhejte a sáhněte po ní, protože dokáže pozitivně překvapit i člověka, který takovéto knihy normálně nečte. Mile také zahání podzimní deprese a ukazuje, že když se člověk nevzdá, může se mu život v dobré obrátit.

Doporučení na konec, knihu si přečtěte pokud...
Se vám líbilo Padesát odstínů šedi, zasloužíte si totiž konečně něco kvalitně napsaného.
Máte rádi romantické knihy a přečetli jste hodně svazků červené knihovny.
Potřebujete vypnout u oddechové literatury a vyčistit si mozek.
Jste dvacetiletá panna, která si myslí, že přijít o to je to nejdůležitější na světě a je jedno s kým.
Jste úchylní na prudké elegány s britským přízvukem.
Máte slabost pro divadlo.
Nudíte se a nechcete si pořídit medvídka mývala.
Si připadáte ve vztazích s opačným pohlavím jako slon v porcelánu.
Máte rádi zamilované příběhy, ale toužíte i po nějakém tom humoru a ne jen tetřevím tokání.


***

C. Carmack vyrůstala v malém městečku v Texasu, v současné době žije v New Yorku. Je jí něco přes dvacet a ráda píše o lidech stejné věkové kategorie. O postavách, které prožívají nadmíru trapné situace, které však překvapivě nekončí katastrofou, ale nalezením toho pravého. V životě se již věnovala mnoha profesím, od práce v maloobchodě, až k vytouženému psaní. Řídí se motem "Je třeba se postavit čelem ke všemu, co život přináší do cesty a naučit se s tím žít - tedy pokud to zrovna nejsou nůžky".


Za možnost zrecenzovat knihu velmi děkuji nakladatelství Jota, knihu si můžete zakoupit !ZDE!.

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.jota.cz/)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | Web | 5. prosince 2014 v 11:04 | Reagovat

mám pocit, že naopak literatura tohoto typu je specifická tím, že je napsaná tímhle způsobem, ale asi jsem podobných New Adult už přečetla fakt moc :D
líbilo se mi to, souhlasím, že je to čtivé, ani tak pohádkové, jak jsem se bála, a člověk se zasměje, jen je to takové klišé, že už to ocenit nedokážu

druhý díl mi přijde lepší :)))

2 Niviat Niviat | Web | 5. prosince 2014 v 12:10 | Reagovat

[1]: A já jsem takových knih přečetla málo a asi u toho počtu i zůstane. :-D

3 Infinity Infinity | Web | 14. prosince 2014 v 11:35 | Reagovat

Tuhle knihu jsem si zpočátku vůbec nechtěla přečíst, ale vypadá to, že po přečtení této recenzi jsem změnila názor a do knihy rozhodně půjdu! :D

4 Niviat Niviat | Web | 16. prosince 2014 v 17:00 | Reagovat

[3]: Tak to mě moc těší. :-) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40