... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

F. Kotleta - Příliš dlouhá swingers party

8. ledna 2015 v 22:02 | Niviat |  Knihy 2014
Příliš dlouhá swingers partyŽánr: Akční fantasy
Rok vydání: 2014
Počet stran: 288
Vydal: Epocha
Formát: E- kniha

Anotace: Tahle kniha není žádná selanka. Tahle kniha je literární swingers party plná démonů, prastaré magie, zombií, čarodějek, sukub, děsivých artefaktů, mocných sil z počátku věků a sexu. Spousty sexu. Ale taky akce a humoru. Jinak to František Kotleta ani neumí.

Máte problémy s paranormálními zločiny? Neváhejte a obraťte se na poněkud neortodoxní advokátní a detektivní kancelář JUDR. Zdeňka Koudy. Zaměstnanci se ničeho neleknou a i za cenu vlastního života (zvrhlého potěšení) udělají vše pro to, aby váš problém vyřešili.Po úspěšné sérii Bratrstvo krve a dvoudílné Perunově krvi se nám představuje další dílo z pera mistra Kotlety, který opět dokazuje, že mu na jeho postavách absolutně nezáleží. S velkou dávkou sarkasmu představuje, v pětici povídek, netradiční vyšetřovatele nadpřirozených zločinů. Každá část by byla života schopná bez té další, avšak jako celek je to opravdu pořádná jízda. Oproti předchozí tvorbě jsme zde konfrontování s větší porcí úchyláren, doplněných tradiční porcí hlášek, které pohnou s bránicí, okořeněné sexuálními scénami. Povídka, která dala celé sbírce jméno, vyšla samostatně již v roce 2012 v antologii Temné časy.

I přes přítomnost té nejčernější magie, můžeme tentokrát zapomenout na upíry a slovanské bohy. Jádro pudla je tentokrát zakopáno na jiném záhonku. Detektivní zápletka je naprosto odlišnou formou tvorby, kterou dosud od autora známe a výjimkami nejsou ani sexuální orgie a BDSM hrátky. Díky tomuto podtextu je snadné zařadit sbírku do škatulky erotická literatura, u které se slušní lidé červenají a ve skrytu duše touží něco podobného vyzkoušet. Ti otrlí si jen užívají kvalitu a pečlivost, s jakou jsou dané scény napsané.

Naučíme se zde také jednu velmi zásadní dovednost. Pokud chceme něčeho dosáhnout, není nic lepšího, než si na pomoc vzít nějakého temného démona, aby vykonával naši vůli. Pak nám nestojí už nic v cestě ani k tomu, abychom si mohli zařídit luxusní dům lásky (bordel), kde nebudeme mít problémy s povolností zaměstnanců a tudíž ani se spokojeností zákazníků. A to rozhodně není zdaleka vše. Jen musíme dávat velký pozor na to, abychom se do cesty nepřipletli dvojici ranařů Hortu, Gibsonovi a vědeckému pracovníku Tomáši Koskovi. Nemuselo by to totiž pro nás dopadnout dobře...

Kniha je opět neskutečně čtivá a člověk si u ní odpočine od všedních starostí. Fanoušci se rozhodně nemusí obávat toho, jak povídky tvůrci sedly, ani s krátkými útvary není u Kotlety problém. Velké plus je také nádherná obálka z dílny Luise Roya, která k ní neskutečným způsobem sedí a poutá zrak potencionálního čtenáře na první pohled. Pokud se vám líbila ostatní autorova díla, neváhejte se začíst do Příliš dlouhé swingers party. Stejně tak v případě, že hledáte něco, co vám nedá nějakou chvíli spát.***

F. Kotleta (1981) - o autorovi kolují všelijaké zvěsti, všude se však můžeme dočíst, že jde o spisovatele, podnikatele, jesenického Mauglího, trestance a řezníka. Pochází z umělecké rodiny, kdy jeho matka byla tanečnice, gymnastka, ale zároveň i špionky, která musela před StB utéct do zahraničí... Celý životopis si můžete přečíst !ZDE!.


Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji Knihy.iDNES. Tuto e- knihu si můžete pořídit i vy a to !ZDE!.

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://knihy.idnes.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lucy King Lucy King | 9. ledna 2015 v 13:13 | Reagovat

Tak teď se na tu knížku těším ještě víc :D

2 Niviat Niviat | Web | 9. ledna 2015 v 13:30 | Reagovat

[1]: Těš a pak dej vědět, jak jsi byla spokojená a jestli ses červenala. :D

3 Q,ee Q,ee | Web | 9. ledna 2015 v 16:01 | Reagovat

Tak jsem asi fakt jediná, komu se to nějak moc nelíbilo. Já se nudila a nedočetla jsem. :-D Kotleta mi nesedí.

4 Niviat Niviat | Web | 9. ledna 2015 v 16:06 | Reagovat

[3]: Taky se mi to u některých knih stává, že je všichni zbožňují a já jsem u nich umírala. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40